WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Pierwszy poziom Super Mario Bros. jako dziesięć rożnych gier

Pierwszy poziom Super Mario Bros. jako battle royale. Lub jako karicanka. Zobaczcie co przygotowali kreatywni deweloperzy.

Pomysłów graczy, którzy przerobili Mario było już całe mnóstwo. Deweloperzy, którzy odpowiadają za grę Last Day of June podnieśli jednak poprzeczkę jeszcze wyżej. Stworzyli oni bowiem grę, która jest pierwszym poziomem Super Mario Bros. Główna różnica pomiędzy oryginalną grą a ich przeróbką jest taka, że każde jego przejście odbywa się jako inny gatunek.

Czytaj też: Liga Overwatch ma już swoje oficjalne piwo

Alex Williams, Phillip Busch, Dennis Lorenze oraz Mattia Traverso udostępnili swoją grę za darmo. Każdy może ją pobrać wchodząc pod ten link w serwisie itch.io. Jeśli wciąż nie możecie sobie wyobrazić o czym mowa. Zobaczcie poniższy zwiastun, który wszystko Wam wytłumaczy.

Jak widać pierwszy poziom Super Mario Bros. może być wszystkim. Strzelanka, gra tekstowa. Nawet znalazł się sposób na przeniesienie gry do formuły battle royale! 100 Marianów na jednej planszy jest jak najbardziej możliwe! Czy jednak dacie rade przejść cały etap? Interesująco wygląda również poziom, który przypomina film.

Produkcja została stworzona przez wspomnianych deweloperów podczas Nordic Game Jam 2019. Jest to impreza, na której twórcy w ograniczonym czasie muszą stworzyć grę wideo. Mówimy tutaj bardziej o kwestii kilku dni niż miesięcy, więc czas jest mocno ograniczony. Ich wersja (wersje?) Super Mario Bros. pozwoliła zdobyć im trzecie miejsce.

Czytaj też: Obsada GTA V jako ekran wczytywania w grze

Źródło: kotaku.com