Reklama
aplikuj.pl

Na pierwszy składany smartfon OnePlus jeszcze trochę poczekamy

OPPO Find N

Koniec 2021 i początek 2022 roku obfitowały w premiery składanych smartfonów, a na horyzoncie są już kolejne modele, w końcu jeszcze nie każdy producent dostarczył swoje urządzenie na rynek. Jednym z nich jest OnePlus, jednak w tym przypadku trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Już jakiś czas temu pojawiła się pierwsza wzmianka o składanym OnePlus. Wedle tamtego przecieku, producent nie opracuje od podstaw swojego modelu, a po prostu wprowadzi na rynek OPPO Find N, tylko pod zmienioną nazwą. Potem zaczęto mówić, że nie będzie to ten sam smartfon, a po prostu podobny. Gdzie leży prawda? Trudno powiedzieć. Wiemy jednak jedno – takie urządzenie powstaje. Co ciekawe, jak podaje PhoneArena, OnePlus pracuje ponoć jeszcze nad wielokrotnie składanym smartfonem.

Niezależnie od tego, który z przygotowywanych składanych smartfonów zostanie zaprezentowany pierwszy, premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku. A przynajmniej tak twierdzi leakster Maxa Jambora, który dodatkowo udostępnił na swoim Twitterze grafikę widoczną poniżej.

Jeśli ta jest oficjalna, to sugeruje raczej pojawienie się modelu o konstrukcji typu „clamshell”, czyli tego z klapką pokroju Galaxy Z Flip czy Huawej P50 Pocket. Cóż, pozostaje nam tylko czekać i obserwować rozwój wydarzeń, bo z pewnością jeszcze na ten temat sporo usłyszymy.