WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwszy smartfon 5G od Huawei ma spore problemy z baterią

Do tej pory niewiele firm zaprojektowało swoje własne czipy 5G, a jeszcze mniej próbuje wprowadzić je do smartfonów. Jedną z takich firm jest Huawei ale pierwsze raporty donoszą, że zmaga się ona z pewnymi problemami.

Okazuje się, że smartfon z czipem 5G zużywa 2,5 razy więcej mocy niż konkurencja z 4G. Oznacza to, że nowe konstrukcje będą potrzebowały znacznie większych baterii i bardzo nietypowych rozwiązań dotyczących chłodzenia. Sprawia to, że firma zaczyna skupiać się nad opracowaniem jeszcze lepszych rozwiązań rozpraszających ciepło i technologii oszczędzających energię. Jest bardzo możliwe, że Huawei w swoich pierwszych smartfonach wykorzysta chłodzenia od Auras Technology. Niestety moduły te mają mieć grubość 0,4 mm, czyli negatywnie wpłyną na grubość smartfona.

Pierwsze telefony mają ukazać się w 2019 roku i będą one korzystać z modułów 5G od Qualcomm – Snapdragon X50. Konkurencją mogą być Intel XMM 8000 5G, ale zostaną one dodane do smartfonów najprawdopodobniej później niż konkurencyjne.

Źródło: https://venturebeat.com/

Qualcomm pokazał pierwsze anteny 5G do smartfonów