Reklama
aplikuj.pl

[Aktualizacja] Pierwszy smartfon Nothing zadebiutuje już w przyszłym miesiącu

Carl Pei kreatywnie zapowiada smartfon Nothing

Już w zeszłym miesiącu Carl Pei, założyciel firmy Nothing, zapowiadał swój pierwszy smartfon, choć nie zdradził nam żadnych szczegółów na jego temat. Teraz dowiadujemy się, że jego premiera może odbyć się już w kwietniu.

[Aktualizacja]

Wygląda na to, że informacja o tym, że Carl Pei pokazał niektórym osobom swój pierwszy smartfon Nothing jest prawdziwa. Do sieci trafiło bowiem zdjęcie szefa firmy, który trzyma w dłoniach nieznany telefon. Niestety fotografia nie zdradza zbyt wiele, jednak widać prostokątną bryłę z czarnym tyłem, okrągłym modułem aparatu z lampą błyskową. Prawdopodobnie jest to model prototypowy, na co wskazują naklejki umieszczone z tyłu.

Pierwszym urządzeniem Nothing były słuchawki, teraz kolej na smartfona

Pierwsze wzmianki o smartfonie firmy Carla Peia pojawiły się zaledwie w ubiegłym miesiącu, gdy sam założyciel Nothing, w dość kreatywny sposób, zasygnalizował na Twitterze jego powstawanie. Zrobił to przy pomocy postów, na które odpowiedziało zarówno oficjalne konto Android jak i Qualcomm, dzięki czemu wiemy, że urządzenie będzie działać pod kontrolą Androida 12 i napędzane będzie przez SoC Snapdragon. Nie wiemy niestety nic więcej, choć najnowsze doniesienia już wspominają o zbliżającej premierze.

słuchawki TWS Nothing ear(1), TWS Nothing ear(1), Nothing ear(1), specyfikacja Nothing ear(1), cena Nothing ear(1), premiera Nothing ear(1)

Serwis TechCrunch donosi bowiem, że Carl Pei pokazał prototyp smartfona Nothing grupie dyrektorów branżowych podczas targów MWC, wśród nich znalazł się szef Qualcomm. Konstrukcja tego urządzenia ma podobno nawiązywać do słuchawek, które firma wypuściła w ubiegłym roku. Dokładniej, mają współdzielić z nimi „elementy przezroczyste”. Jak to dokładnie będzie wyglądać? Nie mamy pojęcia, jednak jeśli faktycznie smartfon ma zadebiutować w przyszłym miesiącu, to w najbliższych tygodniach powinno pojawić się więcej informacji na ten temat.