Firma Thermaltake wprowadziła do swojej aplikacji usprawnienie, które pozwala na sterowanie zasilaczem za pomocą głosu. Wprawdzie nie jest to sterowanie bezpośrednie, ale jakieś zawsze.

Wszystko opiera się o oprogramowanie współpracujące z serią zasilaczy Toughpower IRGB Plus Titanum oraz Platinum. Teraz współpracuje ono ze sztuczną inteligencją i w ramach aplikacji mobilnej DPS-G i funkcji Smart Power Management pozwala na kontrolowanie zasilacza głosem użytkownika. Wszyscy posiadacze telefonu z iOS (wersja na Androida pojawi się wkrótce) mogą już znaleźć odpowiednią zakładkę, która włącza wspomnianą funkcję.

Dzięki niej można zdalnie wyłączyć i włączyć zasilacz, zmienić prędkość wentylatora oraz dostosować tryb podświetlenia, jego kolor i jasność. Tak, można to zrobić, po prostu klikając w odpowiednie ustawienia i nie – taka nowinka nikomu nie jest potrzebna. Jednak posiadanie w ofercie pierwszego ”zasilacza sterowanego głosem” jest dla firmy zawsze jakimś osiągnięciem.

Z kolei monitorowanie stabilności poszczególnych parametrów PSU poza domem, w prostym oprogramowaniu mobilnym jest wręcz idealne np. podczas zarządzania licznymi koparkami kryptowalut, które nieustannie trzeba mieć na oku.

Źródło: techpowerup.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!