Reklama

Pierwszy na świecie zasilacz sterowany… głosem

głosem

Firma Thermaltake wprowadziła do swojej aplikacji usprawnienie, które pozwala na sterowanie zasilaczem za pomocą głosu. Wprawdzie nie jest to sterowanie bezpośrednie, ale jakieś zawsze.

Wszystko opiera się o oprogramowanie współpracujące z serią zasilaczy Toughpower IRGB Plus Titanum oraz Platinum. Teraz współpracuje ono ze sztuczną inteligencją i w ramach aplikacji mobilnej DPS-G i funkcji Smart Power Management pozwala na kontrolowanie zasilacza głosem użytkownika. Wszyscy posiadacze telefonu z iOS (wersja na Androida pojawi się wkrótce) mogą już znaleźć odpowiednią zakładkę, która włącza wspomnianą funkcję.

Dzięki niej można zdalnie wyłączyć i włączyć zasilacz, zmienić prędkość wentylatora oraz dostosować tryb podświetlenia, jego kolor i jasność. Tak, można to zrobić, po prostu klikając w odpowiednie ustawienia i nie – taka nowinka nikomu nie jest potrzebna. Jednak posiadanie w ofercie pierwszego ”zasilacza sterowanego głosem” jest dla firmy zawsze jakimś osiągnięciem.

Z kolei monitorowanie stabilności poszczególnych parametrów PSU poza domem, w prostym oprogramowaniu mobilnym jest wręcz idealne np. podczas zarządzania licznymi koparkami kryptowalut, które nieustannie trzeba mieć na oku.

Źródło: techpowerup.com