WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pierwszy test Intel Core i9 7900X

Portal Hexus jako pierwszy opublikował test jednego z nadchodzących procesorów Intel Core-X. Model i9-7900X może określić w skrócie jako dobrego do podkręcania ale fatalnie wycenionego.

Portal Hexus wyjaśnia, że procesor, który przetestowali, nie pochodzi od Intela, stąd mieli oni możliwość publikacji wyników przed końcem NDA. Portal nie wspomina także jaka płyta została użyta więc istnieją spore podejrzenia, że próbka cpu pochodzi właśnie od jednego z producentów płyt głównych. Nie zostały umieszczone także zdjęcia procesora więc należy zaufać portalowi, że rzeczywiście posiada on ten procesor.

Core i9 7900X ma imponujące możliwości podkręcania. Udaje się na nim bezproblemowo osiągnąć 4,7 GHz na napięciu 1,25 V. Jeśli taki rezultat będzie powtarzał się na wszystkich procesorach to będzie on hitem pod tym względem.

Ogólny wniosek z testu jest taki, że procesor świetnie się podkręca, oferuje niezłą wydajność i jest obsługiwany przez platformę X299. Jego głównymi wadami było niedopracowane oprogramowanie, wysoka cena i wysokie zapotrzebowanie na moc.

Źródło: https://videocardz.com/, http://hexus.net/