WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Pioneer prezentuje napędy obsługujące płyty Blu-Ray 4K

Wraz z rozpowszechnianiem się rozdzielczości 4K powstały dyski Blu-ray 4K. Jednakże problem z nimi był jeden- nie było odtwarzaczy do komputerów, które były by w stanie je obsługiwać. Coraz mniej osób montuje napędy w swoich pecetach, jednakże w niektórych zastosowaniach są one niezbędne. Problem ten rozwiązał Pioneer ze swoim nowym produktem.

Osoby posiadające HTPC przy swoich komputerach często korzystają z odtwarzacza płyt zamiast kupować osobny sprzęt. Jest to oczywiste, dlatego dziwiło ciągle, że nie ma takie sprzętu na rynku. Starsze napędy nie są w stanie odczytać nowych płyt. Prawdopodobnie zostały wprowadzone zmiany mające na celu zwalczenie piractwa i stąd wziął się problem. Pioneer wychodzi na przeciw takim osobą i prezentuje trzy odtwarzacze: BDR-S11J-BK,  BDR-S11J-X oraz BDR-S11J-X. Do odtwarzania filmów za ich pomocą potrzebny będzie też odpowiedni sprzęt. Minimum to Core i5 lub i7, 6 GB pamięci RAM i wyjście HDMI 2.0a.

Niestety, nowe odtwarzacze póki co trafią jedynie na rynek japoński. Nie znamy ich ceny ani także nie wiemy czy pojawią się one w przyszłości w Europie.

Źródło: http://www.eteknix.com/