Reklama
aplikuj.pl

Pisanie głosowe w Dokumentach Google w końcu nie będzie ograniczone do Chrome’a

Dokumenty Google są jedną z bardziej przydatnych usług oferowanych przez giganta z Mountain View, jednak kilka funkcjonalności, z których można korzystać w przeglądarce Chrome, nie było do tej pory dostępnych na przeglądarkach konkurencji. To się na szczęście zmieni.

Pisanie głosowe jest bardzo przydatną funkcją, która, choć nadal nie działa idealnie, to potrafi znacząco ułatwić życie. Dzięki niej można z łatwością dokonywać transkrypcji rozmów czy po prostu przelewać myśli na elektroniczny papier bez konieczności dotykania klawiatury. Jasne, później trzeba dokonać poprawek, bo funkcja nie ze wszystkim sobie radzi, ale i tak odejmuje nam masę pracy. Niestety, jednym z dużych minusów pisania głosowego w Dokumentach Google był do tej pory fakt, że było ono dostępne tylko w przeglądarce Chrome.

Na szczęście nadchodząca aktualizacja, jak poinformował Google, rozszerzy obsługę pisania głosowego także na inne główne przeglądarki. Nie sprecyzowano, o które dokładnie chodzi, ale można spodziewać się, że w końcu użytkownicy Mozilli i Safari będą mogli korzystać z tej funkcjonalności.

Google wspomniał też o poprawkach, jakie zamierza wprowadzić, choć tutaj nie poznaliśmy żadnych szczegółów prócz tego, że firma postara się zminimalizować błędy popełniane przez program podczas transkrypcji czy wyeliminować sytuacje, w których mikrofon nie rejestrował dźwięku.