Reklama

Pixel 5a to właściwie Pixel 4a 5G, choć z drobnymi ulepszeniami

Pixel 5a to właściwie Pixel 4a 5G, choć z drobnymi ulepszeniami

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat kolejnego smartfona Google – Pixel 5a. Wygląda na to, że firma postanowiła po prostu nieco pozmieniać inny model nie bawiąc się w wymyślanie czegoś nowego.

Kilka zmian i Pixel 4a 5G stanie się Pixel 5a

Steve Hemmerstoffer, który znany jest z dostarczania plotek odnośnie smartfonów wrzucił zdjęcia telefonu, którym ma być nowy Pixel od Google. Model 5a ma trafić do sprzedaży w tym roku i właściwie będzie to poprawiony Pixel 4a 5G. Oczywiście Google trochę w nim pozmieniał wyposażając go w Snapdragon 732G o dwóch rdzeniach Kryo 470 Gold i sześciu Kryo 470 Silver.

W środku znajdziemy modem LTE X15 i modem 5G. Pixel 5a będzie również nieco większy, bo wyświetlacz OLED ma mieć 6,2 cala. Czytnik papilarny umieszczono na pleckach. Aparaty będą prawdopodobnie takie same jak u poprzednika – 12,2 Mpix i 16 Mpix.

Do sprzedaży trafi tylko czarny wariant kolorystyczny, obudowa będzie plastikowa, a cała konstrukcja ma mieć wymiary 156 x 73.2 x 8.8 mm.

Ceny jeszcze nie znamy, ale warto przypomnieć, że Pixel 4a kosztował 350 dolarów, zaś wersja z 5G – 500 dolarów. Zapewne więc cena modelu 5a znajdzie się w tym przedziale.