Reklama
aplikuj.pl

Pixel 6 z kolejnym problemem. Znów chodzi o wyświetlacz

Pixel Fold, Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Pixel 6 układ Tensor, układ Tensor, Pixel 6, Pixel 6 Pro

Seria Pixel 6 już od samej premiery sprawia wiele kłopotów swoim właścicielom. Co psuje się tym razem? Znowu wyświetlacz.

Pixel 6 ma problem z pękającym ekranem

Różni właściciele nowych smartfonów Google zaczęli skarżyć się na Redditcie i forum pomocy firmy na usterki wyświetlacza. Nie jest to aż tak świeży problem, bo okazuje się, że pierwsze wzmianki pojawiły się już kilka miesięcy temu. Chodzi dokładnie o pękający wyświetlacz w modelu podstawowym i wariancie Pro. To dość dziwne zważywszy, że Google pokryło zarówno przód jak i tył swojej serii szkłem Corning Gorilla Glass Victus.

Użytkownicy twierdzą, że pęknięcia zaczynają pojawiać się na jednym z boków lub w rogu ekranu, a w zahamowaniu tego procesu nie pomaga dodatkowa ochrona w postaci naklejenia szkła. Takie przypadki zdarzały się już wcześniej i zwykle chodziło o wadę fabryczną, powodującą wzrost ciśnienia na wyświetlaczu, a w efekcie pęknięcie. Mogą powodować to również wahania temperatur. Google już potwierdziło ten problem i zajęło się sprawą, chcąc zbadać prawdziwą przyczynę pękających wyświetlaczy.