Reklama
aplikuj.pl

Pixel 6a jeszcze nie trafił na sklepowe półki, a już możemy zobaczyć nagranie z jego rozpakowywania

Pixel 6a oficjalnie. Na pokładzie Google Tensor i kilka ulepszeń

Google niezbyt radzi sobie z utrzymywaniem swoich sprzętów przed premierą w tajemnicy. Jednego razu ktoś zostawił w restauracji testowy Pixel Watch, zaś innym razem ktoś wystawił na eBayu prototyp Pixel 7. Teraz nie jest aż tak ekstremalnie, bo Pixel 6a został już zaprezentowany, choć na półki sklepowe trafi dopiero w przyszłym miesiącu.

Nagranie z rozpakowywania Pixel 6a pojawiło się na TikToku na grubo przed wprowadzeniem smartfona do sprzedaży

Pixel 6a został zaprezentowany podczas konferencji I/O 2022, która odbyła się w połowie maja. Na sklepowe półki smartfon trafi dopiero 28 lipca, więc wydawało się, że dopiero wtedy będziemy mogli przyjrzeć się mu bliżej. Tymczasem do sieci już trafił film z rozpakowywania tego urządzenia.

Nagranie zostało już usunięte z TikToka, ale jak dobrze wiemy, w Internecie nic nie ginie. Na wideo widzimy model w kolorze Charcoal. Ekran pokryty jest nakładką ochronną, zaś w pudełku znalazł się kabel USB-C, wraz z przejściówką oraz instrukcją obsługi.

Jeśli chodzi o specyfikację, to  smartfon wyposażono w 6,1-calowy ekran AMOLED. Wyświetlacz oferuje rozdzielczość Full HD+ i częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz. Przedni panel chroni szkło Corning Gorilla 3. Z przodu znajdziemy aparat do selfie 8 Mpix, a z tyłu podwójny moduł z jednostką główną 12,2 Mpix (f1,7 z optyczną stabilizacją obrazu) i obiektywem ultraszerokokątnym 12 Mpix.

Napędza go autorski układ Google – Tensor w konfiguracji 6/128 GB. Bateria w Pixel 6a ma pojemność 4306 mAh i obsługuje szybkie ładowanie 18W. Nie zabrakło tutaj Androida 12, głośników stereo, 5G, Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6, obsługi HDR i wbudowanego czytnika linii papilarnych.