Reklama
aplikuj.pl

Właściciele smartfonów Pixel 7 mają kolejny problem. Tym razem ze szkłem chroniącym aparat

Choć Google wprowadził w serii Pixel 7 znaczące ulepszenie, nie udało się uniknąć wpadek i dziwnych awarii. Tym razem coraz więcej użytkowników zgłasza przypadki pęknięcia szkła pokrywającego tylni aparat.

Zwykle, jeśli pęka ekran, szkło z tyłu czy te pokrywające aparat dochodzi do tego z winy użytkownika. Jednak tym razem, przez wzgląd na liczbę zgłaszanych przypadków, wydaje się, że mamy do czynienia z wadą produkcyjną lub projektową. Od jakiegoś czasu użytkownicy modeli Pixel 7 mają problem z warstwą szkła nad modułem aparatu. Ta nieoczekiwanie pęka i to bez jakichkolwiek upadków czy uderzeń.

W większości przypadków uszkodzenia są bardzo podobne, a po szkle zostaje tylko dziura nad aparatem. Wydaje się, że chodzi o punkt nacisku, możliwe, że z powodu różnicy temperatury – np. podczas przechodzenia z zimna do ciepłego pomieszczenia.

Większość przypadków uszkodzeń dotyczy Pixeli 7, ale pojawiły się też doniesienia na temat modeli Pro. Google nie wypowiedział się jeszcze na ten temat i jesteśmy ciekawi, czy firma uzna to za wadę produkcyjną, czy odmówi darmowej na prawy uznając uszkodzenie, jako te powstałe z winy użytkownika. Na razie dowiedzieliśmy się tylko o kilku przypadkach – u jednych to uznano, a nawet udało się otrzymać bezpłatne zmienniki, jednak innym Google odmówił bezpłatnej naprawy.