Reklama
aplikuj.pl

Im więcej czasu mija od premiery serii Pixel 7, tym więcej błędów odkrywamy

Google, pomimo zapewnień o licznych ulepszeniach, zafundował nam powtórkę z ubiegłorocznej rozrywki. Smartfony Pixel 7 może i nie mają tych samych problemów, co poprzednicy, ale nowych im nie brakuje.

Niekończące się problemy z serią Pixel 7

Choć od premiery nowych smartfonów Google’a minęło zaledwie kilka miesięcy, trudno byłoby zebrać wszystkie błędy i awarie, jakich doświadczyli ich posiadacze. Niedawno pojawiły się informacje o pękającym szkle chroniącym aparat, co jasno wskazywało na wadę konstrukcyjną. Tym razem z kolei mamy do czynienia z błędem po stronie oprogramowania. O co dokładnie chodzi?

Jak donoszą użytkownicy Pixeli 7, podczas korzystania z takich aplikacji jak Google Meet, Telegram, Instagram czy WhatsApp pojawiają się problemy ze słabą jakością rozmów wideo. Obraz jest rozmazany, niezależnie czy używa się przedniego, czy tylnego aparatu. Najpierw podejrzewano, że chodzi o błąd z aplikacją Teems, jednak szybko odkryto, że dotyczy to również innych aplikacji.

Jeden z użytkowników Reddita sprawdził nawet poprzednie generacje Pixeli, porównują oferowaną przez nich jakość połączeń wideo. Co się okazało? Nawet stary Pixel 3XL robił to lepiej… Co istotne, okazuje się, że problem zgłaszany jest od października, ale jak widać, Google nadal nic z tym nie zrobił. Posiadaczom modeli Pixel 7 pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłej aktualizacji znajdzie się stosowna poprawka.