Reklama
aplikuj.pl

Kolejny tydzień, kolejny problem ze smartfonami Pixel 7

Od premiery serii Pixel 7 minęło już kilka miesięcy, ale ich posiadacze nadal nie mają spokoju, bo co chwilę odkrywają jakiś nowy błąd swoich urządzeń. Tym razem chodzi o utrudnienia podczas oglądania filmów w serwisie YouTube.

Google z każdą kolejną generacją ulepsza swoje Pixele, nadal jednak nie może pozbyć się wielu błędów

Wygląda na to, że pomimo licznych zapewnień, seria Pixel 7 będzie równie problematyczna co jej poprzednicy. Od czasu jesiennej premiery wciąż słyszymy o jakichś błędach, usterkach i problemach z tymi smartfonami i najwyraźniej to jeszcze nie koniec. Niedawno użytkownicy skarżyli się na błąd z pękającymi szkłami chroniącymi aparaty czy ze słabą jakością rozmów wideo, a tym razem irytująca awaria pojawia się podczas oglądania treści w serwisie YouTube.

Jak podaje serwis 9to5Google, Pixel 7 czasem zawiesza się w trakcie oglądania filmów na pełnym ekranie. Dotyczy to zarówno YouTube’a, jak i YouTube TV. Serwis sprawdził inne aplikacje do oglądania wideo, ale tam taki problem się nie pojawiał, dodatkowo, nawet na YouTube pojawia się tylko, gdy ogląda się w trybie pełnoekranowym. Zwykle w takim wypadku dźwięk jest wciąż odtwarzany, ale kiedy ktoś próbuje aplikację zminimalizować/wyłączyć – zarówno ekran, jak i przyciski przestają całkowicie reagować.

Na Reddicie powstał cały wątek dotyczący tego problemu, w którym użytkownicy skarżą się na błąd.

Tak, zdarzyło mi się to 3-4 razy w ciągu ostatnich kilku tygodni. Bardzo denerwujące, ponieważ nie można nawet ponownie uruchomić telefonu. Musisz poczekać, aż sam się zrestartuje

— odpowiedział jeden z użytkowników.

Serwis podpowiada, że można przyspieszyć restart długo przytrzymując przycisk zasilania, aż telefon uruchomi się ponownie. Google na razie nie odniósł się do problemu.