Reklama
aplikuj.pl

Składany Pixel Fold każe na siebie długo czekać. Google chce jednak, by był on idealny

Od ilu już lat słyszymy plotki o składanym smartfonie Pixel Fold? Sama już nie pamiętam, ale z pewnością takie doniesienia docierają do nas od dawna. Teraz mówi się, że to kwestia kilku miesięcy albo i nie, bo Google może opóźnić jego premierę po to, by bardziej go dopracować.

Premiera składanego Pixel Fold to nadal dość odległa sprawa

W podobnych przypadkach, gdy o premierze jakieś smartfona mówi się od lat i nadal nic z tego nie wychodzi, mówię zwykle — uwierzę, kiedy zobaczę. I tak samo mam też z Pixel Fold, o którym słyszę od bardzo długiego czasu, a który, choć faktycznie zdaje się coraz bliżej, wciąż nie zadebiutował. Co prawda, bazując na doniesieniach z ostatnich miesięcy, można oczekiwać, że w końcu jego premiera nastąpi, to cały czas trudno powiedzieć kiedy.

Wcześniej spekulowano, że Google ogłosi swojego pierwszego składaka w pierwszym kwartale tego roku, ale nowe przecieki wskazują na coś zupełnie innego. Mówi się bowiem, że Pixel Fold pojawi się dopiero wraz z serią Pixel 8, czyli dopiero jesienią. Miałoby to wiele sensu, zwłaszcza w kontekście innych plotek mówiących, że firma chce poczekać na układ Tensor 3 i Androida 14. W ten sposób Google chce zaoferować klientom możliwie jak najwięcej innowacji, a raczej zlikwidować problemy, na które klienci skarżą się w Pixelach 7 napędzanych Tensorem 2.

Tak czy inaczej, wszystko wskazuje na to, że Pixel Fold zadebiutuje w tym roku. Kiedy dokładnie? Tego dowiemy się prawdopodobnie w kolejnych miesiącach, choć możliwe, że dopiero podczas corocznej majowej konferencji Google’a.