Reklama
aplikuj.pl

Pixel Fold wyróżni się na tle konkurencji pojemnością akumulatora, ale nie za darmo

Składany Pixel Fold to temat, który przejawia się w przeciekach właściwie od lat. Podchodzę już do niego na zasadzie – uwierzę, dopiero jak zobaczę. Nie przeszkadza mi to jednak śledzić doniesień dotyczących tego modelu, a najnowsze są całkiem interesujące.

Pixel Fold będzie miał większy akumulator niż Galaxy Z Fold4, ale…

Obecnie producenci smartfonów muszą coraz mocniej się starać, by ich składaki wyróżniały się na tle konkurencji. Zwłaszcza gdy jest to pierwszy taki model w ofercie danej firmy. Przed Google stoi więc wielkie wyzwanie, bo składanych smartfonów typu Fold mamy na rynku już całkiem sporo, a w przygotowaniu są też kolejne. Niby mówi się, że Pixel Fold zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale ile w tym prawdy?

Czytaj też: Microsoft bardzo nie chce, żebyśmy korzystali z Chrome’a. Tak bardzo, że zasypie nas reklamami

Tymczasem warto skupić się na nowym przecieku, który właśnie pojawił się w sieci. Według niego składak Google’a będzie cięższy niż Galaxy Z Fold4 od Samsunga. Ten waży 263 gramy, a źródło wskazuje, byśmy o wadze Pixel Fold myśleli raczej jak o wadze małego tabletu. 8-calowe tablety ważą około 350 gramów, co dla telefonu jest już całkiem sporo i może być problematyczne podczas codziennego użytkowania. O ile mowa o wadze tak małego tabletu, bo przeciek tego nie precyzuje.

Czytaj też: Twoje serce pod czujnym okiem Apple. Czy smartwatch wykryje nadchodzący zawał?

Większa waga to jednak cena, jaką trzeba zapłacić za pojemniejszą baterię.

Rozmiar baterii będzie bliższy, ale wciąż znacznie poniżej 5000 mAh

– twierdzi przeciek.

Obstawiać więc można jakieś 4700 mAh, czyli znacznie więcej niż 4400 mAh Z Fold4 i 4520 mAh Oppo Find N2. Tylko czy cięższy smartfon jest tego wart?