Reklama
aplikuj.pl

W końcu pojawiło się więcej szczegółów na temat specyfikacji nadchodzącego Pixel Tablet

O tym, że Google szykuje swój kolejny tablet, wiedzieliśmy od dawna. Pixel Tablet został też zapowiedziany podczas ubiegłorocznej konferencji dla programistów, jednak producent nie ujawnił wówczas jego specyfikacji, a jedynie wygląd. Teraz, im bliżej premiery jesteśmy, tym więcej się na jego temat dowiadujemy.

Google ma już na koncie kilka tabletów, ale poprzednie modele dawno odeszły w niepamięć. Pixel Tablet ma być powrotem tych urządzeń do oferty producenta, przynosząc nowoczesne rozwiązania na miarę smartfonów Pixel. Wygląd tabletu znany jest nam już od zeszłego roku, ale im bliżej jesteśmy premiery, tym więcej dowiadujemy się na temat specyfikacji. Zgodnie z oczekiwaniami, Pixel Tablet napędzany będzie przez układ Tensor G2, wspierany przez 8 GB RAM. Oczywiście działać będzie pod kontrolą Androida 13.

Nie znamy przekątnej ekranu, ale Google ma sięgnąć po panel LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Wcześniejsze doniesienia wskazywały też na obecność stacji dokującej, służącej jako ładowarka oraz głośnik. Ma podobno pojawić się też druga wersja stacji, służąca tylko do ładowania. Dzięki temu oglądanie filmów czy seriali na tablecie będzie dużo wygodniejsze. Urządzenie będzie też można wykorzystywać jako centrum sterowania inteligentnym domem.

Wedle spekulacji Pixel Tablet ma zadebiutować podczas tegorocznej konferencji Google I/O 2023, która została zaplanowana na 10 maja.