Reklama
aplikuj.pl

Google znów nie umie utrzymać w tajemnicy swoich produktów. Pixel Tablet trafił do sprzedaży na Facebooku

Kiedy raz zdarza sie taka sytuacja, można mówić o przypadku. Jednak gdy po raz „enty” jakieś urządzenie przecieka w ten sposób, ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że albo Google jest beznadziejny w tajemnice, albo to jakiś nowy sposób na marketing.

Przed premierą serii Pixel 7, prototyp jednego z urządzeń trafił na aukcję na eBayu. Wcześniej natomiast jakiś tester „zapomniał” smartwatcha Pixel Watch w restauracji, dzięki czemu mogliśmy dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Wygląda na to, że do trzech razy sztuka, bo teraz na Facebook Market pojawiła się oferta… tableta Google Pixel. Zapowiedziane podczas majowej konferencji urządzenie ma zadebiutować dopiero kilka miesięcy, ale sprzedawcy to zupełnie nie przeszkadza.

https://twitter.com/VNchocoTaco/status/1604711086082916352

Pixel Tablet wystawiony za 400 dolarów to prototyp, ale w zestawie znalazła się też stacja dokująca. Za wiele o specyfikacji urządzenia nie dowiedzieliśmy się z tej aukcji, bo wspomniano jedynie, że na pokładzie jest Android 13 i 256 GB pamięci.

Trudno powiedzieć, czy i tym razem to jakiś źle wybrany na swoje stanowisko tester wystawił urządzenie, czy może ktoś potajemnie wyniósł je z firmy. Tak czy inaczej, Google ewidentnie nie umie w tajemnice, a kolejny taki przypadek zakrawa już o kpinę. No, chyba że to faktycznie taki nowy sposób na marketing.