Reklama

Pixelbook anulowany. Google porzuca kolejny projekt

Pixelbook anulowany. Google porzuca kolejny projekt?

Pięć lat temu na rynek trafił pierwszy Pixelbook, a dwa lata po nim Pixelbook Go. Od tej premiery minęły już trzy lata i… cóż, jeśli czekaliście na kolejną generację tych urządzeń, to mamy dla Was złą wiadomość.

Google Pixelbook anulowany

Jak donosi The Verge — kolejny Pixelbook został anulowany, a pracujący nad nim zespół rozwiązany. Google znane jest z szybkiego kończenia z różnymi projektami, a za takim działaniem stoją najczęściej pieniądze. Coś się nie sprzedaje? Do kosza. Tutaj, wedle serwisu, chodzi zwyczajnie o cięcie kosztów, choć warto podkreślić, że zespół odpowiedzialny za Pixelbooka nie został zwolniony a przeniesiony do innych działów firmy.

Czy kiedykolwiek doczekamy się kolejnej generacji tego urządzenia? Raczej nie. Trzy lata od premiery ostatniego modelu dobitnie pokazały, że nie w tym Google widzi przyszłość. Firma skupia się natomiast na smartfonach, szykuje tablet i smartwatch. To raczej dobry kierunek rozwoju, co mogliśmy zobaczyć na przykładzie zeszłorocznej serii Pixel 6. Oczywiście, nie były to smartfony pozbawione wad, ale liczymy, że te zostaną usunięte w nadchodzących modelach Pixel 7. Przekonamy się o tym dopiero 7 października, podczas ich oficjalnej premiery.