Reklama
aplikuj.pl

Platform 2 od Zipline pokazuje, jak wygląda przyszłość transportu paczek

Firma Zipline została założona w 2014 roku i aktualnie projektuje, produkuje i obsługuje drony dostawcze, które mogą przewozić produkty medyczne, takie jak krew, szczepionki i leki do odległych obszarów. Teraz ogłosiła swoje dzieło o enigmatycznej nazwie Platform 2, które pokazuje, jak wygląda przyszłość transportu paczek z wykorzystaniem dronów.

Przyszłość transportu paczek zaangażuje dwa drony odmiennej klasy? Platform 2 od Zipline to właśnie proponuje

Zipline prowadzi centra dystrybucji w Rwandzie, Ghanie, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Nigerii, a na tę chwilę dostarczyła ponad 275000 paczek na sumarycznych odległościach ponad 32 milionów kilometrów. Wizją Zipline jest zapewnienie każdemu człowiekowi na Ziemi natychmiastowego dostępu do niezbędnych materiałów medycznych i Platform 2 jest tego świetnym przykładem, jako system wykorzystujący zarówno główne, jak i mniejsze drony do dostarczania paczek do konkretnych miejsc.

Czytaj też: Miała zrewolucjonizować dostawy, a może pójść pod nóż. Amazon Prime Air ma problem?

Dron P2 Zip służy jako statek-matka może latać do 16 km z ładunkiem o wadze do 3,6 kg oraz zawisnąć na wysokości ponad 90 metrów i opuścić mniejszego drona dostawczego, który to wykonuje ostatni krok w procesie dostawy, lądując na małych celach pokroju schodów lub ławek, aby dostarczyć daną paczkę. Co jednak najważniejsze dron P2 Zip może dokować w różnych miejscach, aby odbierać i dostarczać paczki, a to interesujący koncept, który może zrewolucjonizować transport przesyłek dronami.

Aktualnie trwa proces wprowadzenia Platform 2 do użytku i dlatego firma  Zipline nawiązała współpracę z kilkoma firmami i rządami, aby wykorzystać swoją nową platformę do realizowania dostaw.