Reklama
aplikuj.pl

Jesteś fanem filmowej klasyki? Ruszyła platforma FlixClassic, na której z pewnością znajdziesz coś dla siebie

Jesteś fanem filmowej klasyki? Ruszyła platforma FlixClassic, na której z pewnością znajdziesz coś dla siebie

Serwisów VOD mamy obecnie na rynku na pęczki, a przecież jeszcze w tym roku wejdzie do naszego kraju Disney+. I choć wiele osób bardzo lubi współczesne filmy czy seriale, których na platformach nie brakuje, to są też tacy, którzy najbardziej cenią sobie klasyki kina. A tych na Netfliksie czy innych platformach raczej nie znajdziemy. I tutaj właśnie pojawia się FlixClassic.

FlixClassic – nowy serwis VOD w Polsce – od wielkich klasyków do kina kultowego i klasy B

Chciałbyś obejrzeć filmy Chaplina, ale nie masz gdzie? Lubisz stare (te naprawdę stare) horrory, ale obejrzenie ich legalnie i to w dobrej jakości graniczy z cudem? Cóż, nie musisz już szukać. FlixClassic, nowa platforma z wideo na żądanie, która właśnie zadebiutowała w Polsce, jest tym czego szukasz. Obecnie w bibliotece serwisu znajduje się blisko 300 filmów w jakości HD w oryginalnych wersjach językowych oraz z polskim lektorem lub napisami.

Znajdziemy tam takie perełki, jak: Wielkie nadzieje, Góra boga kanibali, Ucieczka na Atenę, Obywatel John Doe czy Franciszek, które są niedostępne w innych polskich serwisach. Nosferatu – symfonia grozy, Brzdąc, Planeta małp, Opowieści z krypty i wiele, wiele innych. Najbogatsza jest biblioteka filmów, bo jeśli chodzi o seriale, obecnie dostępne są zaledwie trzy tytuły. Biblioteka będzie jednak aktualizowana, a wedle informacji, co tydzień będą pojawiać się nowe produkcje.

Na platformie możecie szukać tytułów sami, korzystać z z zakładek lub zajrzeć do specjalnie przygotowanych kolekcji. W nich znalazły się produkcje posortowane wedle czterech kategorii:

  • żelazny kanon − nieśmiertelne klasyki i kamienie milowe sztuki filmowej, prawdziwy przyspieszony kurs historii kina, obejmujący takie filmy jak: Metropolis, Lecą żurawie czy też Gorączka złota;
  • zapomniane perełki − nieoczywiste tytuły, funkcjonujące obok słynnych klasyków, które zainteresują najbardziej wymagających widzów, np.: Młody Sherlock Holmes, Złotoręki, Ballada o żołnierzu;
  • swobodna jazda – zaskakujące połączenie kultowych filmów gatunkowych i najbardziej nietuzinkowych dzieł kina autorskiego, a wśród nich m.in.: Kret, Karnawał dusz, Dzika planeta;
  • gaz do dechy − dziwne, przestrzelone i czasem tandetne, choć klimatyczne rewiry filmowego świata, często tak złe, że aż dobre, np.: Plan 9 z kosmosu, Zombie 2, Galaktyka terroru.

Okej, ale ile FlixClassic kosztuje?

Trochę pozachwycaliśmy się bogatą biblioteką pełną klasyków, więc czas na tą gorszą część. Dobrze wiemy, że start kolejnej platformy oznacza kolejną subskrypcję, czyli – kolejny wydatek. Tym razem jednak nie mówimy tu o zbyt dużej kwocie, bo miesięczny dostęp do FlixClassic kosztuje zaledwie 12,99 zł, a jeśli chcecie bardziej zaoszczędzić, możecie wykupić dostęp na cały rok, wówczas kosztuje on 129,90 zł. Oczywiście nikt nie wymaga od Was „brania w ciemno”, dlatego od dziś, 15 kwietnia do 29 kwietnia, za zapisanie się do newslettera otrzymacie darmowy dostęp do biblioteki platformy na 10 dni.

FlixClassic możecie oglądać jednocześnie na dwóch urządzeniach. Serwis dostępny jest przez przeglądarkę internetową oraz aplikacje na Androida i iOS. Wiemy również, że wkrótce pojawi się aplikacja na smartTV.