Reklama
aplikuj.pl

Płatne aplikacje w Google Play niedostępne dla Rosjan. Google blokuje aktualizacje i pobieranie

Płatne aplikacje w Google Play niedostępne dla Rosjan. Google blokuje aktualizacje i pobieranie

Sankcje nakładane na Rosję przez kraje z całego świata nadal się nie skończyły. Tym razem Google postanowiło ograniczyć dostęp rosyjskim użytkownikom do płatnych aplikacji znajdujących się w sklepie Google Play.

Sklep Google Play blokuje w Rosji pobieranie i aktualizacje płatnych aplikacji

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa nadal, a jednym z jej skutków są liczne sankcje nakładane przez firmy technologiczne. Te utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają Rosjanom dostęp do różnych produktów czy usług. Jak podaje serwis 9to5Google, Google postanowiło po raz kolejny wprowadzić pewne ograniczenie, znów dotyczące sklepu z aktualizacjami. W marcu wstrzymano płatności w Google Play dla mieszkańców Rosji, co uniemożliwiło im kupowanie nowych aplikacji czy subskrypcji.

Nowe sankcje znów dotyczą płatnych aplikacji, a dokładniej – ich pobierania i aktualizacji. Rosyjscy użytkownicy nie będą mogli pobrać ze sklepu płatnych programów, a te, które mają już zainstalowane na swoich urządzeniach, nie będą dostawać aktualizacji. Programiści dostali zakaz ich udostępniania na terenie Rosji. Co istotne, nawet jeśli ktoś już wcześniej zapłacił za jakąś aplikację i teraz chciałby ją pobrać – nie będzie to możliwe.