Reklama
aplikuj.pl

Płatne kursy wideo na YouTube już pewne. Platforma rozwija edukacyjny aspekt

YouTube

Kojarzycie zapewne przynajmniej jedną z platform w sieci, które zrzeszają twórców-nauczycieli oraz ich kursy na wszelakie tematy. W tę właśnie stronę pójdzie od następnego roku największa platforma z nagraniami w sieci. Płatne kursy wideo na YouTube nie będą jednak przymusowe, bo twórcy, którzy już teraz oferują swoje nagrania za darmo, będą mogli nadal szerzyć wiedzę bez żadnego ograniczenia.

Płatne kursy wideo na YouTube

W następnym roku YouTube doda więcej funkcji edukacyjnych do swojej platformy, a w tym sposób dla twórców do zaoferowania pełnoprawnych kursów wideo. Firma musiała dojrzeć w tym biznesie ogromny potencjał, co wcale nie dziwi, zważywszy na to, że wielu ambitniejszych twórców, którzy mają coś do przekazania, korzysta z innych platform tego typu i odsyła na nie widzów z YouTube.

Czytaj też: NVIDIA zachęca do zakupu GeForce RTX 3090 i RTX 3080… a wystarczy obniżyć ceny!

Na YouTube kursy mają być „dogłębnymi, zorganizowanymi doświadczeniami edukacyjnymi”, a twórcy będą mogli pobierać opłaty za nie opłaty lub oferować je za darmo. Takie filmy będą jednak całkowicie wyłączone z monetyzacji (wyświetlania reklam), a za to będą mogły być odtwarzane w tle. Będą początkowo dostępne w wersji beta w USA i Korei Południowej, a z czasem firma rozszerzy je na inne rynki.