Reklama

Płatność BLIKIEM na polskim Amazonie

Amazon.pl, polska wersja jednej z najpopularniejszych platform e-commerce na świecie już ruszyła. Wśród form płatności nie zabrakło opcji płatność BLIKIEM.

Płatność BLIKIEM na Amazon.pl

Długo wyczekiwana polska wersja Amazona wystartowała na początku marca dając nam wygodny dostęp do zakupów. By transakcje były szybsze nie zabrakło również różnych form płatności, w tym BLIKA.

 Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK mówi:

BLIK już od pierwszego dnia jest dostępny na Amazon.pl. To dla nas ważne wydarzenie, które jeszcze bardziej przypieczętowuje pozycję BLIKA w e-commerce. Jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych w Polsce, a także na coraz większej liczbie serwisów zagranicznych. Dla Amazona naturalnym było, aby udostępnić BLIKA jako metodę płatności od początku obecności na polskim rynku.

Popularność płatności BLIK stale rośnie. Metoda ta jest jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków, zwłaszcza podczas transakcji w sieci. Nie ma konieczności podawania danych z karty czy nawet logowania się do bankowości internetowej. Wszystko akceptujemy z poziomu smartfona. By przyspieszyć cały proces można również zapamiętać w aplikacji mobilnej przeglądarkę, wówczas nie będzie już konieczności każdorazowego wpisywania kody, wystarczy sama akceptacja transakcji w aplikacji.