WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Prezydent Kołobrzegu idzie na wojnę z Play

Prezydent Kołobrzegu idzie na wojnę z Play

Już nie pierwszy raz Play ma problemy w Kołobrzegu. Prezydent miasta robi wszystko, aby operator nie mógł stawiać w mieście kolejnych nadajników sieci komórkowej.

Prezydent Kołobrzegu namawia do zatrzymania inwestycji

Kością niezgody jest tym razem planowana budowa nadajnika przy ul. Okopowej. Teren, na którym ma powstać inwestycja należy do spółki PKP Energetyka.

Jak informuje na swoim profilu na Facebooku Anna Mieczkowska, prezydent miasta, spółka nie widzi żadnych przeciwwskazań do budowy nadajnika. I słusznie, bo jeśli spełnione są wszystkie wymogi formalne, a do tego PKP Energetyka może na tym zarobić, to zatrzymanie inwestycji nie wchodzi w grę. Można ją za to znacznie opóźnić, do czego zaraz przejdziemy.

Najpierw jednak popatrzmy na list, który prezydent Kołobrzegu wysłała do PKP Energetyka.

W związku ze złożeniem przez firmę P4 wniosku dotyczącego lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na…

Opublikowany przez Annę Mieczkowską – Prezydent Miastą Kołobrzeg Piątek, 3 stycznia 2020

Planem zagospodarowania przestrzennego w nadajnik

Swoje boje z siecią Play kołobrzeski samorząd toczył już w grudniu 2019 roku. Według obowiązujących przepisów, lokalne władze nie bardzo mają możliwość zablokowania inwestycji, którą była budowa 42-metrowego masztu, o ile spełnione są wszystkie kwestie formalne, a całość przebiega zgodnie z planem.

Włodarze Kołobrzegu znaleźli jednak sposób na znaczne opóźnienie inwestycji. Na sesji rady miasta jednogłośnie została przegłosowana uchwała o konieczności sporządzenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy inwestycji. Dzięki temu budowa nadajnika sieci Play została opóźniona o co najmniej kilka miesięcy.

Inwestycja została zablokowana, ponieważ władze Kołobrzegu bały się, że będzie to 5G. Play przekonywał, że oczywiście, będzie to 5G, ale 5G Ready. Czyli takie LTE na sterydach. Modernizacja nadajnika do faktycznej sieci 5G w najbliższym czasie nie była planowana.

Obecnie, w przypadku kolejnego nadajnika prezydent miasta nawołuje do tego samego. Na swoim profilu na Facebooku namawia mieszkańców, aby składali wnioski o sporządzenie planu zagospodarowania przestrzennego, w kolejnym miejscu.

Samorządy boją się 5G. Wygrywa dezinformacja

To nie pierwszy raz, kiedy na samorząd pada blady strach na myśl o sieci 5G. Dezinformacyjna propaganda robi swoje i wizja nagłej śmierci, nowotworów i smażenia mózgów, bez żadnego naukowego poparcia, jest jak widać skuteczna.

Z tego powodu upadł pomysł i wielka inwestycja T-Mobile w budowę smart city w Kazimierzu Dolnym. Z kolei dzisiaj Play ogłosi oficjalny start sieci 5G w Trójmieście. Jak na razie nie słychać głosów sprzeciwu i na szczęście, do Kołobrzegu daleko.