WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

PlayStation 4 coraz bliżej 100 milionów sprzedanych egzemplarzy

Sony bezsprzecznie stworzyło najciekawszą dla graczy konsolę przed sześcioma laty, co widać do tej pory przy nadal sporym zainteresowaniu produktem. Firma pochwaliła się swoimi poczynaniami w kolejnym kwartale roku fiskalnego, który rozpoczął się 1 października i zakończył 31 grudnia. Z nich wynika, że PlayStation 4 jest zdecydowanie najlepiej sprzedającą się konsolą w 2018 roku, co stawia ją na drodze do kolejnego kamienia milowego.

Okazało się, że z dniem 31 grudnia 2018 roku PlayStation 4 sprzedało się w nakładzie 94,2 milionów egzemplarzy, z czego 8,1 milionów z nich znalazło się w rękach nabywców w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2018 roku. Jednak do sprostania oczekiwaniom, czyli sprzedaży 17,5 miliona konsol w całym roku fiskalnym, czyli do końca 31 marca nadal jest trochę daleko, ale w ramach „prostej drogi”, jeśli wiecie, co mam na myśli. PlayStation 4 w swoich różnych wariacjach musi się bowiem sprzedać jeszcze w nakładzie 2,3 miliona sztuk, aby dopiąć obrany przed wieloma miesiącami cel.

Przy tej okazji warto podrzucić też statystyki odnośnie usługi PlayStation Plus. Obecnie zdecydowało się na nią ponad 36,3 miliona użytkowników, co oznacza, że ta subskrypcja cieszy się coraz większą popularnością. Swoją drogą, czy wiecie, że PlayStation 4 ma już na karku 5 lat i prawie 10 miesięcy? Aż strach przypomnieć sobie, jak często musiałem przez te lata ulepszać swojego PCta!

Czytaj też: Kara dla Sony – firma musi zapłacić dwa miliony euro

Źródło: Twininfinite