Reklama

PlayStation 5 – napędzające konsolę układy AMD dopiero w III kwartale 2020 roku

PlayStation 5 - napędzające konsolę układy AMD dopiero w III kwartale 2020 roku
PlayStation 5 - napędzające konsolę układy AMD dopiero w III kwartale 2020 roku

Serwis Digitimes jest obecnie jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji z tajwańskiego przemysłu półprzewodnikowego, więc na podawanych przez niego informacjach zazwyczaj bazuję. Nawet wtedy, kiedy kłóci się to z innymi przeciekami, bo wczoraj Digitimes poinformowało, że napędzające konsolę 7 nm układy AMD będą gotowe dopiero w III kwartale 2020 roku.

To z kolei sprawia, że możemy zdementować przecieki o domniemanej prezentacji w marcu/kwietniu 2020 roku i uznać wspomniany wcześniej listopad właśnie za premierę PlayStation 5. Jeśli uważacie, że takie gdybanie nie ma sensu, to macie odrobinę racji, ale postawcie się w pozycji kogoś, kto stoi teraz nad decyzją zakupu PlayStation 4, nie będąc jednocześnie pewnym, czy po prostu opłaca się wyciągać z kieszeni gotówkę na kilka miesięcy przed premierą istnej rewolucji, na jaką zapowiada się PS5. Jak napisał Digitimes:

Oczekuje się, że procesory centralne i procesory graficzne AMD 7nm zostaną zaadoptowane przez Sony w PlayStation nowej generacji, a te procesory mają być gotowe w trzecim kwartale 2020 roku, więc oczekiwana wersja konsoli do gier ma zadebiutować w drugiej połowie 2020 roku, według źródeł branżowych.

Źródła z sektora usług zaplecza IC zauważyły, że testy tych procesorów będą przeprowadzane przez Advanced Semiconductor Engineering (ASE) i Siliconware Precision Industries (SPIL).

Wraz z rezygnacją GlobalFoundries z procesu 7nm, AMD zleca produkcję chipów 7nm firmie Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), a nakłady zamówień mają sprawić, że AMD stanie się jednym z głównych klientów tajwańskiej odlewni.

Czytaj też: Wyciekła specyfikacja karty GeForce GTX 1650

Źródło: Wccftech, Digitimes