Reklama
aplikuj.pl

PlayStation 5 Pro w produkcji!

playstation 5 pro

Zaledwie wczoraj zastanawiałem się, czy tym razem zobaczymy mocniejsze wersje konsol i uznałem, że raczej nie. Informatorzy szybko uświadomili mnie, jak się mylę. PlayStation 5 Pro chowa się w Japonii!

Kiedy PlayStation 5 Pro?

Chyba nie musimy już zadawać pytań „czy?”, a „kiedy?” powstanie PlayStation 5 Pro. Informatorzy z Insider Gaming to osoby, którym można ufać w kwestii przecieków dotyczących gier wideo. Oficjalnie ogłosili oni teraz, że dotarli do źródeł potwierdzających to, że PlayStation 5 Pro jest w produkcji. Co wiemy o tej konsoli?

Czytaj też: Wpadka zdradziła kolejny port PlayStation na PC

Wiemy już, że Sony pracuje nad nową wersją aktualnej PlayStation 5, która nie będzie posiadała napędu. Redesign zapewne pojawi się jeszcze w tym roku, ale to nie wszystko nad czym pracują inżynierowie Sony. W produkcji jest też PlayStation 5 Pro, którego głównym celem będzie poprawienie wydajności ray-tracingu w grach. Czyżby zatem koniec gier oferujących na PS5 dobrą rozdzielczość, ładny ray-tracing, ale tylko 30 fps?

Nowy sprzęt będzie też oczywiście oferował lepszą oprawę graficzną, wydajność i czasy ładowania. PlayStation 5 Pro najszybciej pojawi się na rynku pod koniec 2024 roku, choć premiera może się opóźnić na początek 2025. Jeśli chodzi o PlayStation 6, sprzęt nie pojawi się przed 2028 rokiem.