WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation 5 w sprzedaży – MediaMarkt Szwecja ustaliło cenę konsoli

PlayStation 5 w sprzedaży na stronie szwedzkiego MediaMarkt. Ile Szwedzi życzą sobie za sprzęt?

Osobiście – nie mogę się doczekać kolejnej generacji konsol. Dzień, w którym pojawią się zamówienia przedpremierowe zapewne będzie dniem, w którym od razu zapłacę za kolejne urządzenie do grania. Czasem zastanawiam się jednak – ile taka zabawa będzie kosztować?

Czytaj też: Nintendo Switch Lite wyciekł już dawno temu, ale mało kto w niego wierzył

Od dawna nastawiałem się na trochę droższą zabawę, niż przy okazji PlayStation 4. Liczyłem, że za taki sprzęt mogę dać z trzy tysiące złotych, a do tego od razu chciałem wymienić dysk na SSD, co pewnie byłoby jeszcze większym wydatkiem. Ewentualne gogle wirtualnej rzeczywistości pewnie też bym zakupił i ostatecznie wyszłaby spora sumka. Ale cena, którą życzy sobie MediaMarkt Szwecja jest trochę za duża…

W ofercie szwedzkiego sklepu pojawiło się PlayStation 5. Widać, że jest to na razie bardziej rubryka, która później będzie wypełniana o kolejne, potwierdzone informacje. Okazuje się jednak, że Szwedzi postanowili również uruchomić przedsprzedaż sprzętu. Cena konsoli wynosi u nich… około 4000 złotych.

PlayStation 5 ma być potężnym sprzętem, który raczej nie będzie w dniu premiery gorszy od wielu komputerów. Czy jednak gracze są gotowi na taki wydatek? Podana cena to prawdopodobnie wymyślona wartość, którą zapłacą aktualnie najwięksi fani gier, a MediaMarkt ma pewność, że na tym nie straci. No chyba, że Sony w ten sposób bada rynek i sprawdza na ile może sobie pozwolić… Zapłacilibyście tyle za naprawdę mocne urządzenie?

Czytaj też: Zbigniew Boniek powołuje reprezentację Polski w Esporcie

Źródło: wccftech.com