WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation chwilę myślało, czy warto zrobić GamePassa i wyszło im, że nie warto

Game Pass dla PlayStation? Nic z tych rzeczy. Szkoda.

Xbox oferuje swoim klientom Game Pass. Za miesięczną lub kwartalną opłatę ma się dostęp do ponad setki gier na Xbox One oraz Xbox Series i PC. Do tego możemy grać w chmurze na urządzeniach z Androidem. Oferta daje również zniżki na gry oraz pozwala grać w premierowe tytuły AAA od firm kupionych przez Microsoft.

Tymczasem Sony mówi czemuś takiemu nie. PlayStation ma trzymać się innej filozofii, która tłumaczona jest przez Jima Ryana jako tworzenie gier „blockbusterów”, a do nich Game Pass nie pasuje. Szczegółów dlaczego tak jest – nie poznaliśmy.

Czytaj też: Znamy polskie ceny PS5! Jest jedynka z przodu!

Sony co prawda trochę ugina się pod fantastyczną ofertą Microsoftu i zaprezentowało PlayStation Plus Collection czyli dostęp do wszystkich gier Sony z PS4 (i kilku innych tytułów) na PlayStation 5. Cóż, Microsoft dużo inwestuje w to, aby Game Pass się opłacał i liczy na to, że w końcu usługa przyciągnie tylu graczy, że stanie się bardziej opłacalna dla firmy.

Ta generacja może być kluczowa dla Xbox Game Pass, ponieważ nowe ceny gier rosną i takie Demon’s Souls już zostało wycenione na 359 złotych. Tymczasem gry AAA od Microsoftu są w najlepszym wypadku dostępne na premierę za… 4 złote.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News