Reklama
aplikuj.pl

PlayStation Plus na maj 2021 wycieka, a gry na PS5 dają do myślenia

PlayStation plus

Wkrótce poznamy ofertę PlayStation Plus na kolejny miesiąc. Tym razem propozycja może być niesamowicie dobra.

PlayStation Plus na maj 2021 – czego się spodziewać?

Jak co miesiąc, subskrybenci PlayStation Plus otrzymają nowy zestaw gier. Od czasu premiery PlayStation 5, usługa PS+ dostarcza nam dwie gry na PlayStation 4 (które włączymy również na PS5) oraz jedną produkcję na nextgena. Do tego abonenci otrzymują w Polsce dostęp do kilku filmów i seriali, ale w tym przypadku Sony musi jeszcze popracować nad tym, co stworzyli. Dokładniej PlayStation Plus Video Pass przyjrzeliśmy się w poprzednim artykule, który znajdzie pod tym linkiem.

Wracając jednak do najważniejszego, co jest w usłudze – gier, przecieki na temat nowej majowej oferty wskazują na solidny zestaw produkcji. Sony nie oferuje graczom godnego odpowiednika Xbox Game Pass (naprawdę, PlayStation Plus Collection czy niedziałające w Polsce PS Now, które oferuje gry w wersji PS4 i nie zawsze w 1080p, to nie jest konkurencja), więc produkcje udostępniane graczom w ramach abonamentu PlayStation Plus muszą być naprawdę dobre aby nie wypaść słabo na tle konkurencji, która co miesiąc dostarcza graczom dziesiątki godzin grania.

PS4 w PlayStation Plus

Co informatorzy zdradzają na temat PlayStation Plus maj 2021? Zacznijmy od PlayStation 4. Pierwszą grą ma być Battlefield 5. Ostatnia odsłona kultowej serii DICE została wydana w 2018 roku i od tamtej pory czekamy na kontynuację, już w wersji nextgenowej. Tytuł budził początkowo kontrowersje, bo „jak to tak, kobieta na wojnie?”, ale ostatecznie raczej nie można zaliczyć tej odsłony do słabszych części marki. Do tego pamiętajcie, że BF5 nie umożliwia zakupu Przepustki Sezonowej. Z jednej strony, to dobra wiadomość, bo nie trzeba nic więcej płacić, ale z drugiej – po latach widzimy, że ostatecznie skończyło się to bardzo krótkim wspieraniem gry, a otrzymana zawartość była mała w porównaniu do poprzedników z Przepustką Sezonową. Inną sprawą natomiast jest to, że gra jest dostępna też w ramach abonamentu EA Play. Posiadacze tego abonamentu mogli od dawna zapoznać się z produkcją. Do tego warto pamiętać, że gra na Xbox Series X działa w 120 klatkach na sekundę!

Czytaj też: Metro Exodus na PS5 w 4K/60fps, ale co z tego, skoro odechciewa się grać

Drugą z domniemanych produkcji, które powstały na poprzednią generację konsol ma być Stranded Deep. Nie słyszeliście o tym survivalu? W moim przypadku jest to ten typ gry, w którą z jednej strony bym zagrał, ale z drugiej – trochę boję się, że może mi ostatecznie nie podejść. Jeśli gra pojawi się w PS+ to będę bardzo zadowolony. W Stranded Deep trafiamy bowiem na małą, bezludną wyspę i musimy tam przetrwać. W jaki sposób? Eksplorując okoliczne wody! Czy to nie brzmi super?

PS5 w PlayStation Plus

Przechodzimy teraz do tej niepewnej części przecieków. Sprawdzony informator utrzymuje bowiem, że od dwóch, nowych źródeł otrzymał informacje, iż grą, która trafi do PlayStation Plus w ramach oferty gry na PS5 jest Disco Elysium albo… Godfall!

Mamy zatem dwie informacje, które mogą wskazywać na to, że otrzymamy, któryś z tych dwóch tytułów lub może… dwa? Jeśli jednak miałbym wybierać, która z tych dwóch produkcji trafi do PlayStation Plus, to postawiłbym na Godfall. Mimo tego, że gra była jedną z pierwszych produkcji (jak nie pierwszą) zapowiedzianych na PS5, to jednak nie zdobyła takiego zainteresowania wśród graczy. Powód? Przeciętne oceny podkreślające prostotę gry i niesatysfakcjonujący endgame. Deweloperzy pracowali jednak nad tytułem jeszcze po premierze i dziś Godfall ma być w trochę lepszym stanie. Dodanie gry w ramach abonamentu na pewno ożywiłoby serwery.

Czytaj też: Twórcy Dying Light 2 odpowiedzieli na pytania, ale już pojawiło się nowe dot. tytułu gry

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy Godfall na pewno zadebiutuje już w maju w ramach oferty PlayStation Plus? Kilka dni temu pojawiły się przecieki na temat tego, że deweloperzy gry przygotowują również wersję przeznaczoną na PlayStation 4. Ogromna baza graczy na pewno dałaby większe szanse na sukces produkcji. Gdyby Godfall wyszło na PS4, to wtedy umieszczenie gry w PS+ wydaje się mieć jeszcze większy sens: więcej graczy na serwerach, a do tego pewny zarobek dla twórców. No i pamiętajmy, że Sony już wrzucało do PS+ gry dostępne zarówno w wersji PS4, jak i PS5.