Reklama
aplikuj.pl

PlayStation Vita 2 nadchodzi?

playstation vita 2

Sony może szykować się do powrotu na rynek handheldów. Firma jest jednak bardzo ostrożna w tym co robi i jej plan może zaskoczyć.

PlayStation Vita 2 w produkcji?

Renomowani informatorzy zdradzili plany PlayStation na przyszłość. Wiadomo już, że Sony pracuje nad PlayStation 5 Pro, a teraz dowiedzieliśmy się o nowym handheldzie. Czy będzie to coś na wzór PlayStation Vita 2? Nie do końca.

Według informacji udzielonych przez informatorów, nowy handheld nie będzie miał własnej mocy obliczeniowej. Urządzenie nie będzie również łączyło się z zewnętrznymi serwerami gry w chmurze. Sprzęt ma łączyć się po prostu z naszym własnym PlayStation 5, abyśmy mogli wygodnie pograć na konsoli w domu.

Czytaj też: Sztuczność, wszędzie sztuczność! Bez DLSS 3.0 w Cyberpunka 2077 nie pogracie

Szaleństwo? Cóż, wielu użytkowników Nintendo Switch czy Steam Decka przyznaje się do tego, że ogrywa masę gier w domu w łóżku, w wannie czy w jakiejkolwiek wygodnej pozycji. Rzesza odbiorców może okazać się większa niż myślimy! Dlaczego jednak po prostu nie streamować obrazu na tablet lub smartfon?

Chodzi tutaj o wygodę. Zawsze w takiej sytuacji musimy mieć podłączonego pada lub używać niewygodnego sterowania dotykowego. Dedykowane urządzenie posiadać będzie wbudowane kontrolery z adaptacyjnymi triggerami oraz ośmiocalowy ekran, sprawiając, że sprzęt stanie się łatwiejszy w użytkowaniu.

Premiera nowego sprzętu podobno zaplanowana jest na koniec 2024 roku, przed premierą PlayStation 5 Pro.