WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

PlayStation VR z okularami w zestawie – co sugeruje nowy patent Sony?

PlayStation VR z okularami? Sony opatentowało oryginalne rozwiązanie.

PlayStation VR raczej na pewno pojawi się na kolejnej generacji konsol. Oby sprzęt nie skończył tylko tak jak Kinect na Xboksie One, który już kilka miesięcy po premierze był martwy. Żeby nie powiedzieć – godzin. Sony musi się zatem postarać i tak samo jak swoja konkurencja w postaci Oculusa czy HTC, stara się przygotowywać nowe gogle, które sprawią, że rozgrywka będzie jeszcze przyjemniejsza.

Czytaj też: Piękno otwartych światów gier wideo – YouTuber przechadza się po całych mapach

Technologia wirtualnej rzeczywistości już teraz poszła do przodu i gdy słyszy się o wszystkich pomysłach firm dotyczących jakości obrazu czy ideach mających wyeliminować mdłości, aż ma się ochotę z powrotem spróbować wejść do tego świata. Zdaje się, że nowa generacja konsol będzie też nową generację gogli wirtualnej rzeczywistości i doświadczymy wielu różnic, zupełnie jak przy zmianie generacji sprzętu do grania.

Sony jednak mocno ukrywa swoje plany, więc wszystko co się dowiadujemy o planach firmy to przecieki. Patent złożony ostatnio przy okazji PlayStation VR znów pozwala nam wyobrazić sobie jak będą wyglądały gogle PlayStation VR 2. Sony opatentowało rozwiązanie, które ma sprawić, że gry wideo w VR nie będą aż tak rozmazane dla posiadaczy okularów. Zdarzało się, że szkła w okularach mogły lekko zniekształcać obraz, a problem ten został dostrzeżony przez Sony.

Patent wskazuje na specjalne okulary, które gracz miałby zakładać, aby idealnie pasowały one do zestawu PSVR. Problem jednak w tym, że… jak Sony sobie to wyobraża? Każdy ma inną wadę wzroku, a oprócz tradycyjnych „minusów” i „plusów” dochodzi jeszcze np. astygmatyzm. Wątpliwe więc, aby Sony miało każdemu stawiać okulary specjalne przygotowane do danej wady.

Jak zatem może to rozwiązanie działać? Tutaj jest właśnie problem, bo tego nie wie nikt. Być może będzie można je oddzielnie kupić, ale wątpię, aby jakaś duża grupa osób zdecydowała się na taki krok. A może te okulary mają ostatecznie służyć do czegoś innego? Więcej o przyszłości Sony prawdopodobnie dowiemy się oficjalnie pod koniec roku.

Czytaj też: Aktualizacja Fallout 76 zmienia grę – Bethesda nie odpuszcza

Źródło: playstationlifestyle.net