Reklama
aplikuj.pl

PlayStation VR2 z rokiem wydania! Co zaoferuje headset?

playstation vr2

W końcu Sony podało nam chociaż rok wydania nowego PlayStation VR2! Sprzęt trafi do graczy za kilka miesięcy. Czego możemy się po nim spodziewać?

Kolejne informacje o PlayStation VR2

Sony poinformowało graczy o tym, kiedy spodziewać się można premiery PlayStation VR2. Jeśli myśleliście, że kupicie nowy sprzęt w grudniu, to możecie odłożyć więcej pieniędzy. Nowy headset VR Sony pojawi się bowiem w 2023 roku.

Czytaj też: Wymagania sprzętowe Saints Row oraz pierwsze oceny ujawnione

Według przecieków, nowy headset Sony na premierę może kosztować około dwa tysiące złotych. Biorąc pod uwagę technologię jaka ma znajdować się w tym sprzęcie – jest to rewelacyjna cena.

PlayStation VR2 w szczegółach

Co znajdziemy w PlayStation VR2? Sony wymienia:

  • Ekran 4K HDR – Oglądaj zapierające dech w piersiach lokacje w wirtualnej rzeczywistości w niezwykle wysokiej jakości, dzięki grafice 4K High Dynamic Range i nawet 120fps – dwa ekrany OLED 2000×2040 zapewniają cztery razy większą rozdzielczość niż w przypadku oryginalnych gogli PlayStation VR.
  • Zwiększony komfort – Ciesz się komfortowymi sesjami gry, dzięki ogromnemu polu widzenia w 110º oraz lekkiej, dobrze wyważonej soczewce Fresnela. Pokrętło regulujące soczewkę pozwala wybrać odległość pomiędzy szkłami, aby pasowała ona do rozstawu oczu i zapewniała optymalny obraz na ekranie. Gogle posiadają też odpowietrznik, ułatwiający dostęp powietrza do soczewek, co zmniejsza parowanie i zwiększa komfort gry.
  • Śledzenie ruchu oczu – Wchodź w interakcje na nowe, realistyczne sposoby – gogle PS VR2 wykrywają ruch Twoich oczu i pozwalają uzyskać lepszą odpowiedź emocjonalną oraz lepszą ekspresję podczas spotykania innych graczy online. Kamery śledzące oczy sprawdzają Twoją linię wzroku podczas celowania i rozglądania się, a zaawansowane techniki dołkowanego renderingu polepszają wrażenia graficzne poprzez dostosowywanie rozdzielczości i podkreślanie tego, na czym obecnie się koncentrujesz.
  • Śledzenie do środka i na zewnątrz – Zyskaj wolność gry, podczas gdy PlayStation VR2 śledzi Ciebie i Twoje kontrolery poprzez cztery kamery zamontowane w goglach. Twoje ruchy i kierunek, w którym patrzysz, są odwzorowywane w grze, bez konieczności użycia zewnętrznej kamery.
  • Efekty gogli – Poczuj subtelne, responsywne wibracje gogli w kluczowych momentach rozgrywki Generowane przez pojedynczy, wbudowany silniczek, wibracje te dodają inteligentny, namacalny element do immersji sensorycznej, występującej w trakcie gry. Wykryj podwyższone tętno swojej postaci w pełnych napięcia chwilach, pęd obiektów przelatujących blisko Twojej głowy albo przyspieszenie pojazdu po naciśnięciu pedału gazu.