Reklama
aplikuj.pl

PlayStation stawia na wielkie hity i porzuca eksperymenty

playstation

Internet wrze po tym, jak opublikowany został raport według, którego Sony nie zamierza bawić się w małe gry. Jakie plany ma japońska korporacja?

Dziś dowiedzieliśmy się, iż Sony tworzy remake The Last of Us, a do tego nie zgodzono się na produkcję Days Gone 2. Moim zdaniem decyzja absurdalna, bo po co odnawiać wcale nie starą mechanicznie grę, a do tego porzucać tak świetny projekt, jakim ostatecznie okazało się Days Gone?

Czytaj też: Gra James Bond będzie nową historią. Twórcy świetnie to sobie wymyślili

PlayStation chce samych hitów

Zmiana strategii Sony wymusza jednak na deweloperach tworzenie tylko gier najwyższej jakości. Firma ma teraz preferować finansowanie milionowych projektów, które potem przynoszą kilka razy większe zyski. Dlatego też zamknięto SIE Japan Studio, nie promowano długo Dreams czy zablokowano tworzenie Days Gone 2. Sony ma teraz wydawać tylko pewne hity, które nie mają długiego ogona sprzedażowego.

Czytaj też: Kiedy nowe demo Resident Evil Village? Być może poznaliśmy datę

Nie będzie zatem eksperymentów z grami, które mogą zaskoczyć innowacyjnym podejściem do tematu. Prezentowane przez Sonygry muszą od razu zachwycać. Jakie tytuły będziemy zatem w kółko otrzymywać? Wygląda na to, że The Last of Us, Uncharted, God of War, Horizon czy Ghost of Tsushima zostaną z nami na lata. Do tego Gran Turismo oraz remake’i od Bluepoint Games i… oto obraz nowego Sony. Zarobią na tym miliony – to na pewno. Pytanie tylko, kiedy gracze będą mieli dość? No i aż dziw, że w tym wszystkim znalazło się miejsce na VR.