Pleco Smart Water Watch czyli inteligentny wodomierz

Pleco Smart Water Watch inteligentny wodomierz, Pleco Smart Water Watch, inteligentny wodomierz,

Trzymanie ręki na pulsie zużycia wody w gospodarstwach domowych, to pierwszy krok ku jego zmniejszeniu. Debiutujący na targach CES 2021 Pleco Smart Water Watch został zaprojektowany właśnie po to, aby zapewnić Ci te informacje.

Inteligentny wodomierz

Za ten gadżet domowy odpowiada kalifornijska firma Nudge Systems, która połączyła w zestawie prosty czujnik, wyświetlacz i opakowany w jedną obudowę nadajnik oraz cztery baterie (wystarczające na rok pracy), dorzucając do tego wsparcie aplikacji iOS/Android. Tak powstał Pleco Smart Water Watch, którego użytkownicy podłączają do istniejącego wodomierza w domu za pomocą zintegrowanego paska. 

Czytaj też: Jak działa zegarek mechaniczny?
Czytaj też: Cena myśliwców wojskowych przeraża, deklasując dawne samoloty
Czytaj też: Tronsmart Apollo Q10 to następca znanej serii

Czujnik ten przekazuje dane do obudowy z nadajnikiem i bateriami, która bezprzewodowo przesyła dane do wyświetlacza. Ten następnie wykorzystuje domową sieć Wi-Fi do przekazywania danych do chmury w celu analizy, a jej wyniki finalnie wyświetlają się na nim i w aplikacji.

Czytaj też: Dwa nowe elektryczne rowery FREY Bike na zwiastunie
Czytaj też: Yeedi 2 Hybrid to ciekawy nowy robot sprzątający
Czytaj też:
Amerykańska Piechota Morska stawia na tłumiki

Sam czujnik działa z pewnością w USA, gdzie większość wodomierzy wykorzystuje tę samą zasadę działania sprzężenia magnetycznego, które wykrywa dostępny już do zamówienia za 249 dolarów Pleców Smart Water Watch.

Co ciekawe system podobno jest również zdolny do wykrywania wycieków w rurociągu wodnym, ostrzegając użytkowników o ich obecności. Dodatkowo dostarcza dane, takie jak całkowite zużycie wody w ciągu dnia, tygodnia i miesiąca, a także zmiany zużycia wody w różnych porach dnia.