Reklama
aplikuj.pl

Plemiona trafiły na… Steam. Tak, o „tej” grze mówię

plemiona, steam

Przeglądarkowa produkcja, która przypadła kiedyś do gustu tysiącom Polaków jest teraz na Steamie. Jak zareagowali gracze?

Dość niespodziane zagranie ze strony InnoGames. Deweloperzy postanowili udostępnić swoją przeglądarkową grę Tribal Wars za pośrednictwem Steama. I o ile Tribal Wars może w Polsce nic nie mówić tak inna nazwa od razu wzbudzi wspomnienia.

Czytaj też: Astro Bot maskotką PlayStation? Robociki mają na to szansę
Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla to taki sukces, że może i dobrze, że Cyberpunk 2077 uciekł?
Czytaj też: Co z Halo Infinite? Phil Spencer twierdzi, że mamy stare informacje

„Plemiona”

Dawny hit w polskim Internecie powraca za sprawą Steama. W sumie logiczne – w końcu to platforma do gier. Ale trochę dziwi, że taka stricte przeglądarkowa produkcja ląduje na platformie Valve. Czy dokonano jakichś zmian? Cóż, wygląda na to, że nie. Jeśli macie komputer z Windows 7, procesorem i3, 512 MB RAMu oraz kartę graficzną nie-ważne-jaką oraz 200 MB wolnego miejsca na dysku to możecie zagrać.

Czytaj też: Observer na PS5. Jak wykorzystywany jest DualSense?
Czytaj też: Czekacie na Elden Ring? A Phil Spencer już grał i co nieco zdradził
Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla na Xboxach. Porównanie miażdży Xbox One X

Czy coś się zmieniło przez lata?

Jeśli chodzi o dostosowanie produkcji do współczesnych realiów to raczej nie liczcie tutaj na rewolucje, które spowodują, że znów będziecie spędzać godziny na budowanie imperium z wymaganym budzeniem się w nocy na ustawianie produkcji wojsk i budynków. Co prawda dziś można sobie ułatwić grę poprzez mikropłatności, ale one raczej więcej namieszały w systemach rozgrywki niż pomogły uwspółcześnić tytuł.