Plotki o wystąpieniach nowej Corvette na torze Nurburgring

Corvette C8, nowa Corvette, Corvette na Nurburgring, Chevrolet Corvette C8

Nowa plotka sugeruje, że Chevrolet Corvette C8 2020 z pakietem wydajności Z51 trafił na tor Nurburgring Nordschleife i zaliczył go w 7 minut i 28.30 sekundy.

To nieoficjalne informacje, ale serwis Motor1 uzyskał poniekąd ich potwierdzenie od samego źródła. Nam z kolei pozostaje im wierzyć, bo i tak wystąpienie nowej Corvette na tak ważnym torze wyścigowym nie jest zaskoczeniem. Firma już wcześniej przyznała się do planów sprawdzenia nowej Corvette na Nurburgring i Virginia International Raceway.

Dla porównania, najkrótszy czas oficjalnie uzyskany przez samochody z linii Corvette wyniósł 7:19.63 dla ZR1 z 2012 roku. Idąc dalej, nawet ZL1 1LE 2018 było od nowej Corvette C8 szybsze, zaliczając Nurburgring z czasem 7:16.04.

To z kolei stawia nową Corvette na poziomie np. BMW M4 GTS o mocy 493 KM, które okrąża słynny tor w czasie 7 minut i 27,88 sekundy – o nieco ponad 2 sekundy szybciej od C8.

Wiemy jednak, że nadchodzą mocniejsze warianty C8 Corvette, więc taki czas nie powinien sprawiać, żebyśmy skreślili ten model Chevroleta z obiecujących pozycji na rekordy na Nurburgring.