Reklama
aplikuj.pl

Płyta PS5 może zaciąć się w PS4!

ps4, płyta ps5

Przyznacie – kusi strasznie żeby sprawdzić co się stanie w takiej sytuacji, choć wszyscy znamy odpowiedź. Chociaż, czy na pewno?

Od kiedy mam Xbox Series X to patrzę na jego napęd i się zastanawiam… co by było jakbym włożył do niego płytę PS4? Pewnie by nie zadziałała. A może coś gorszego? Już wiem, że nie spróbuję.

Czytaj też: Astro Bot maskotką PlayStation? Robociki mają na to szansę
Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla to taki sukces, że może i dobrze, że Cyberpunk 2077 uciekł?
Czytaj też: Co z Halo Infinite? Phil Spencer twierdzi, że mamy stare informacje

Płyta PS5 w PS4

Redakcja PSU postanowiła sprawdzić co stanie się, gdy włożymy płytę PS5 do napędu PS4. Europejska premiera konsoli wypada u nas 19 listopada, ale akcesoria czy gry można kupować już teraz. Redaktorzy serwisu czekają na swoje konsole PS5, ale… niecierpliwe. Postanowili więc sprawdzić co stanie się, gdy włożymy płytę PS5 do napędu PS4. Spodziewany efekt? Błąd i oddanie płyty.

Czytaj też: Observer na PS5. Jak wykorzystywany jest DualSense?
Czytaj też: Czekacie na Elden Ring? A Phil Spencer już grał i co nieco zdradził
Czytaj też: Assassin’s Creed Valhalla na Xboxach. Porównanie miażdży Xbox One X

Efekt?

Niestety, zakończyła się to o wiele gorzej. Po włożeniu do PlayStation 4 płyty z Marvel’s Spider-Man Miles Morales na PS5 okazało się, że konsola zaczęła czytać co jest zapisane na nośniku. I czytać. I czytać. I nigdy nie skończyła. Najgorsze jednak to, że przez takie zawieszone odczytywanie płyty nie działał przycisk odpowiedzialny za jej zwrócenie! Jedyną opcją było wyłączenie konsoli i wykorzystanie specjalnego elementu konsoli pozwalającego na wysunięcie płyty, która nie chce wyjść. Także… nie próbujcie tego robić.