Reklama

Płyty B450 i X470 jednak ze wsparciem dla Zen 3

Zen 3 wsparcie, płyty Zen 3

AMD pod naporem nacisków klientów wycofało się ze swojego wcześniejszego pomysłu związanego ze wsparciem dla Zen 3. Początkowo procesory miały trafić tylko na płyty X570 i B550.

Okazuje się jednak, że wsparcie dla Zen 3 otrzymają też płyty X470 i B450. AMD najpewniej ugięło się pod naciskami klientów. Firma obiecała bowiem wsparcie dla chipsetów z serii 400 do końca 2020 roku – brak wsparcia dla Zen 3 to trochę zaprzeczenie wcześniejszym obietnicom.

Czytaj też: Telewizory Samsung QLED 2020 trafiają do Polski

Oczywiście trzeba będzie zaktualizować BIOS, aby płyta obsługiwała Zen 3. I tu się zaczynają lekkie schodki. Nowy BIOS zostanie wydany tylko klientom, który udowodnią, że rzeczywiście mają procesor Zen 3 – ma to zapobiec niepotrzebnym RMA i zepsuciom płyt.

Oznacza to też, że do sklepów nie trafią płyty z odpowiednio nowym BIOSem. Trzeba będzie zaktualizować płytę przez specjalne złącze USB (jeśli jest taka opcja) lub po włożeniu starszego procesora. Całość wygląda na trochę skomplikowaną, ale dobrze, że taka opcja rzeczywiście będzie istniała.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News