Reklama
aplikuj.pl

MSI rezygnuje z papierowych instrukcji płyt głównych… i bardzo dobrze!

test MSI MEG Z690 ACE, recenzja MSI MEG Z690 ACE, opinia MSI MEG Z690 ACE

Obecnie kupowane płyty główne MSI będą jednymi z ostatnich, w których pudełkach znajdzie się cała „papierologia”, będąca i tak w większości zbędnym dodatkiem (poza podejrzeniem kanałów DRAM, czy kodów POST). Firma zdecydowała, że powinna pójść w bardziej ekologiczną stronę i dlatego w pudełkach płyt głównych MSI już nie znajdziecie instrukcji.

Oszczędność dla producenta i mniejszy wpływ na środowisko – to dobra decyzja, że w pudełkach płyt głównych MSI już nie znajdziecie instrukcji

Trwający ciągle trend w branży technologicznej, w ramach to którego firmy zobowiązują się do stania się neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla poprzez inwestowanie w czystą energię, zmiany w opakowaniach, czy ich zawartości. MSI uznało, że zrobi słusznie, usuwając całkowicie papierowe materiały z pudełek płyt głównych, aby „chronić drzewa”. Dotyczy to nie tylko instrukcji, przewodników, ale też materiałów marketingowych.

„MSI jest zaangażowane w łagodzenie wpływu swojej działalności biznesowej na środowisko poprzez ekologiczną produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw” – poinformowała firma w oświadczeniu na swojej stronie internetowej. „Aktywnie inwestowaliśmy w poprawę zużycia energii, redukcję odpadów i kontrolę substancji chemicznych w odpowiedzi na ryzyko związane ze zmianami klimatycznymi”.

Czytaj też: Jak wygrać Huawei P50 Pro lub P50 Pocket? Zobacz instrukcję i zrób zdjęcie

W przyszłości MSI będzie po prostu kierowało klientów do swojej strony internetowej i wyszukania na niej wszelkiej niezbędnej dokumentacji dla swojej płyty głównej w formie cyfrowej. Dla klientów, którzy potrzebują dodatkowej pomocy w znalezieniu dokumentacji, na pudełku z produktem będzie znajdował się kod QR, który przeniesie ich bezpośrednio do cyfrowej dokumentacji płyty głównej. Z czasem to samo czeka zapewne wszystkie inne produkty tego producenta.