Reklama
aplikuj.pl

Pływaj w komforcie: odkryj optymalne technologie dla Twojego basenu ogrodowego

Basen to świetny dodatek do każdego ogrodu, który stanowi zarówno estetyczną ozdobę przestrzeni przy domu, jak i idealne miejsce na wypoczynek. Aktualnie można skorzystać z wielu nowoczesnych technologii zapewniających wysoki poziom komfortu i optymalne działanie basenu. Sprawdź, na jakie rozwiązania warto postawić.

Dlaczego warto inwestować w nowoczesne technologie basenowe?

Nowoczesne rozwiązania dla basenów mogą zapewnić wiele korzyści. To m.in. zmniejszenie zużycia energii, poprawa komfortu, a także zwiększenie trwałości całej konstrukcji. Nie są to jednak wszystkie atuty innowacyjnych technologii basenowych – warto przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Oszczędność energetyczna i finansowa

Jednym ze sposobów, w jaki nowoczesne technologie basenowe mogą zmniejszyć zużycie energii, jest poprawa efektywności ogrzewania wody. To proces, który odpowiada za najwięcej zapotrzebowania na prąd przy obsłudze basenu. Z urządzeniami takimi jak pompa ciepła jest on jednak znacznie bardziej opłacalny – pompa wykorzystuje ciepło z otoczenia (gleby, wód podziemnych lub powietrza), co pozwala znacznie zmniejszyć koszty.

Oprócz ogrzewania warto zwrócić uwagę również na automatyzację różnych systemów, w szczególności filtracji i czyszczenia. Z ich wykorzystaniem możliwe jest znaczne zmniejszenie kosztów konserwacji i eksploatacji basenu – zabrudzenia będą usuwane na bieżąco, co ogranicza konieczność wykonywania tego typu czynności ręcznie.

Wygoda i łatwość użytkowania

Systemy zdalnego sterowania i inteligentnego zarządzania znacznie ułatwiają codzienne użytkowanie basenu. Dzięki nim nie trzeba samodzielnie zajmować się różnymi procesami związanymi z jego obsługą – zamiast tego wystarczy wprowadzić odpowiednie ustawienia. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się m.in. automatyczne dozowniki chemii basenowej, które pozwalają utrzymać stałą jakość wody bez interwencji użytkownika.

Trwałość i długowieczność

Odpowiednie zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala również zwiększyć żywotność basenu i jego części. Wiele z nich skupia się na oczyszczaniu wody – mowa m.in. o zaawansowanych systemach filtracji – co znacznie ogranicza zużycie poszczególnych komponentów. Co więcej, najnowsze rozwiązania powstają z użyciem dokładnie zbadanych materiałów, które są idealnie dostosowane do wykorzystania w basenie.

Zwiększona funkcjonalność i komfort

Warto zwrócić uwagę także na poprawę funkcjonalności basenu z użyciem nowoczesnych technologii. Jednym z przykładów są systemy przeciwprądowe – dzięki takim rozwiązaniom można wykonywać ćwiczenia pływackie w optymalnych warunkach. Z pomocą systemów ogrzewania i oświetlenia LED można natomiast cieszyć się komfortową temperaturą wraz z odpowiednim naświetleniem nawet po zmroku lub w chłodniejsze dni.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Wróćmy jeszcze raz do kwestii filtrowania, czyszczenia i dezynfekcji wody – rozwiązania z tego obszaru przekładają się również na większy stopień bezpieczeństwa podczas korzystania z basenu. Szczególnie ważną rolę odgrywają lampy UV umożliwiające dezynfekcję wody. Poza tym istotną kwestią są systemy monitorowania, przydatne szczególnie dla rodziców chcących przypilnować swoje dzieci podczas zabawy.

Ekologiczne aspekty

Rozwiązania takie jak pompy ciepła, systemy filtracji czy lampy UV do dezynfekcji pozwalają ponadto zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, wodę i środki chemiczne używane do czyszczenia basenu. Wszystko to ma pozytywny efekt dla środowiska.

Nowoczesne technologie Twojego basenu

basen-ogrodowy-caloroczny-niebieski-z-laminatu-zadaszenie-ogrod (2).JPG

Wiemy już, jak nowoczesne technologie mogą wpłynąć na korzystanie z basenu. Warto jednak także przybliżyć niektóre z rozwiązań, by lepiej zrozumieć ich działanie i oferowane zalety.

Elektrolizer soli

Elektrolizer soli to urządzenie odpowiedzialne za proces elektrolizy, czyli przekształcenie soli w chlor. Z jego użyciem można skutecznie oczyścić wodę bez użycia chemikaliów, co przekłada się na spore oszczędności, a także na dostęp do delikatniejszej wody.

Pompa ciepła

Pompy ciepła znajdują coraz szersze zastosowanie w polskich domach. Warto na nie postawić również przy ogrzewaniu wody basenowej. Ich największą zaletą jest ekologiczne działanie, które łączy się z wysoką efektywnością energetyczną. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na moc: optymalnym wyborem będą modele oferujące np. 10 kW, takie jak pompa Hydro-Pro od PoolsFACTORY.

Filtracja piaskowa

W kwestii filtrowania warto postawić na filtry piaskowe. Zasada działania takich rozwiązań jest bardzo prosta – ciecz przepływa przez piasek, który zatrzymuje zanieczyszczenia. Mimo prostych założeń filtry tego rodzaju oferują bardzo wysoką efektywność. Nowoczesne rozwiązania odznaczają się niskim zużyciem energii i sporą wydajnością – przykładem jest filtr PoolsFACTORY FSP, który filtruje 12 m3 wody na godzinę, wykorzystując przy tym 0,75 kW.

Przeciwprąd

Sprzęty tego typu, np. Tajfun Jet 400V od PoolsFACTORY, pozwalają na generowanie silnego strumienia wody, co umożliwia pływanie w miejscu nawet na niewielkiej powierzchni. Dzięki temu użytkownicy przydomowych basenów mogą skutecznie i wygodnie trenować ten sport.

Lampa UV do odkażania wody

basen-ogrodowy-caloroczny-niebieski-z-laminatu-kamienie-tarasowe-schody (22).jpeg

Korzystając z basenu, warto także ograniczyć ryzyko kontaktu z mikroorganizmami, które mogą powodować podrażnienia i alergie. Można to łatwo osiągnąć z lampą UV – to sprzęt wykorzystujący promieniowanie ultrafioletowe, by wyeliminować drobnoustroje.

Skimmer

Skimmer stanowi pierwszą linię obrony w systemie filtracji. Jego rolą jest usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni wody – dzięki temu można liczyć na wyższy poziom higieny i poprawę estetyki basenu. To kolejne z rozwiązań dostępnych w ofercie PoolsFACTORY – model WSE Standard sprawdzi się przy każdym basenie ogrodowym.

Sondy do mierzenia parametrów wody

Aby zapewnić optymalne warunki, warto zadbać o dostęp do rzetelnych danych na temat wody w basenie. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będą sondy, które pozwalają mierzyć np. temperaturę, zawartość chloru czy zasadowość (pH).

Automatyczny odkurzacz basenowy

Pozbycie się zanieczyszczeń z dna i ścian basenu nie musi wymagać ręcznego czyszczenia. Zamiast tego można postawić na odkurzacz basenowy. To urządzenie, które pozwoli znacznie zaoszczędzić czas, a jednocześnie utrzymać wodę w odpowiednim stanie. Sprzęty tego typu mogą być kontrolowane za pośrednictwem aplikacji, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę: taka opcja jest oferowana m.in. przez odkurzacz Robot Dolphin z PoolsFACTORY.

Porównanie tradycyjnych i nowoczesnych technologii basenowych

basen-ogrodowy-caloroczny-niebieski-z-laminatu-meble-ogrodowe-schody.jpeg

Dlaczego warto wybrać nowoczesne technologie? Powodów jest sporo – jednym z najważniejszych jest ogromna wygoda korzystania. Zdecydowana większość tego typu urządzeń działa automatycznie, co znacznie ogranicza zakres obowiązków użytkownika. Do tego można liczyć na bardziej ekologiczną pracę i wysoką efektywność procesów oczyszczania, filtracji i ogrzewania.

Jak wybrać odpowiednie technologie dla Twojego basenu?

basen-ogrodowy-caloroczny-niebieski-z-laminatu-zadaszenie-deski-tarasowe-altana-ogrod (4).jpeg

Potrzeby użytkowników basenów mogą się znacznie różnić, co wpływa także na wybór technologii. Co warto wziąć pod uwagę?

Ocena indywidualnych potrzeb

Pierwszym krokiem jest określenie częstotliwości i sposobu użytkowania basenu. Jeśli ma to być np. miejsce do relaksu dla rodziny, wykorzystane technologie będą wyglądać znacznie inaczej niż w przypadku konstrukcji do treningu pływackiego. Informacje na ten temat pozwolą dobrać właściwy rozmiar i kształt, jak również zakres stosowanych technologii.

Dostosowanie do klimatu i lokalizacji

Oprócz indywidualnych wymagań należy zwrócić uwagę także na miejsce, w którym znajdzie się basen. Przykładowo w chłodniejszych regionach pompa ciepła będzie bardziej użyteczna, z kolei duże zagęszczenie roślinności przy basenie zwiększa zapotrzebowanie na sprzęty takie jak skimmery i odkurzacze.

Budżet i koszty długoterminowe

W zależności od wybranych technologii kosztorys może być zupełnie inny. Należy jednak wziąć pod uwagę nie tylko obecne koszty, lecz także oszczędności w przyszłości, które mogą wynikać z zastosowania bardziej efektywnych rozwiązań.

Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania

Bezpieczeństwo to podstawa – zwłaszcza jeśli basen będzie używany przez dzieci. Do tego należy zadbać, by zastosowane technologie były łatwe w obsłudze i konserwacji.

Konsultacja z ekspertami

Wybór technologii do basenu może być wymagającym zadaniem. Dobrym pomysłem często okazuje się rozmowa z ekspertami – możesz skorzystać ze wsparcia PoolsFACTORY®, by uzyskać rzetelne informacje poparte realnym doświadczeniem.

Dlaczego wybrać nasze rozwiązania?

PoolsFactory to doświadczona firma zatrudniająca ekspertów od techniki basenowej. Nowoczesne technologie dają wiele korzyści – skontaktuj się z nami i zmodernizuj swój basen!

Materiał promocyjny.