Przewidywanie śmierci jest ciągle sprawą nierozwiązaną. Ciężko jest powiedzieć, kto, kiedy i na co umrze. Natomiast najnowszy test krwi przybliża nas do odpowiedzi na to pytanie.

Naukowcy z Uniwersytety Yale twierdzą, że opracowali test krwi, który jest w stanie przewidzieć długość życia – oczywiście chodzi o naturalną długość życia. Morgan Levine, patolog w Yale, twierdzi, że wykazali oni wśród ludzi bez chorób, którzy są najprawdopodobniej zdrowi, różnice w oczekiwanej długości życia. Jest to uchwycenie czegoś przedklinicznego, co oznacza duży postęp w nauce. Oczywiście sam test nie zadziała, jeśli palisz paczkę fajek dziennie. Także nie wykryje on wypadku czy sytuacji losowych. Jest on w stanie powiedzieć, czy ludzie starzeją się fizycznie szybciej niż inni w ich wieku.

Jak widzicie, test ten nie jest jeszcze doskonały, ale jest już początkiem czegoś nowego. Czy uważacie, że pchanie nauki w taką stronę jest dobrym pomysłem? I czy sami dalibyście się zbadać takim testem? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: https://www.eteknix.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!