WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Polaris 12 przyłapany w pewnej bazie

Polaris 12 przyłapany w pewnej bazie

Oczekuje się, że w ciągu najbliższego miesiąca AMD zaprezentuje oficjalnie nową serię kart graficznych – RX500. Będzie to w dużej mierze odświeżenie aktualnie będących na rynku Polaris 100 i 11. Jednakże mają powstać także nowe konstrukcje. Jedną z nich jest Polaris 12, o którym kilkakrotnie już wyciekały informacje.

Nowa grafika została wypisana na liście OpenCL na stronie CompuBench. Zgodnie z oczekiwaniami, Poalris 12 będzie częścią rodziny wykorzystująca GCN4. Oprócz tego będzie on posiadał 10 CU (Compute Units) oraz 640 procesorów strumieniowych przypadających na jeden blok (łącznie 640). Przedstawiany model ma posiadać 4 Gb pamięci, jednakże z pewnością pojawią się wersje z 2 GB. Możliwe, że w trybie boost maksymalny zegar będzie wynosił 1302 MHz. Z pozostałych rzeczy, to karta będzie posiadała zapewne poniżej 896/1024 shaderów.

Więcej informacji o karcie znajdziecie tutaj. Pozytywnie oceniam krok AMD, który wprowadzi na rynek tańsze grafiki dla mniej zamożnych osób. Ciekawe, jaką nazwę one będą miały? RX550? A może będą nazywały się jeszcze inaczej? O tym zapewne dowiemy się w najbliższym czasie.

Źródło: http://www.eteknix.com/