Reklama
aplikuj.pl

POCO C55 zbliża się do globalnej premiery. Co już o nim wiemy?

POCO C55 zaliczył już indyjską premierę, a teraz powoli szykuje się na globalny debiut. Dzięki informacjom z bazy certyfikacyjnej NBTC dowiedzieliśmy się na jego temat kilku szczegółów.

POCO wprowadzi niedługo na rynek kolejny budżetowy model

Baza certyfikacyjna NBTC, a także popularny benchmark Geekbench zdradziły nam kilka szczegółów specyfikacji POCO C55. Wydaje się, przynajmniej na podstawie tych informacji, że globalny wariant urządzenia raczej nie będzie odbiegał od tego indyjskiego. Oznacza to, że będzie napędzany przez procesor Helio G85 od firmy MediaTek. Układ wspierany jest przez 4 lub 6 GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci masowej. Za zasilanie odpowie pojemny akumulator 5000 mAh z ładowaniem 10 W.

Wyświetlacz LCD w nadchodzącym POCO będzie miał 6,71″, rozdzielczość HD+ i częstotliwość odświeżania 60 Hz. Wyświetlacz jest chroniony szkłem Panda Glass. Producent postawił na jeden, 50-megapikselowy aparat z tyłu z czujnikiem głębi i 5-megapikselową kamerkę do selfie z przodu. Warto jeszcze wspomnieć, że urządzenie oferuje obsługę dwóch kart SIM, Bluetooth 5.1, a także zostało wyposażone w gniazdo słuchawkowe 3.5 mm. Największym minusem jest niestety port micro USB.

W Indiach POCO C55 kosztuje od 9499 do 10999 rupii, co w przeliczeniu daje nam 500-580 zł.