Reklama
aplikuj.pl

POCO X5 Pro zalicza kolejną certyfikację. Premiera wydaje się nieuchronna

POCO X4 Pro

Już od dłuższego czasu wspomina się o serii POCO X5, która wkrótce powinna ujrzeć światło dzienne. Świadczy o tym fakt, że w Indiach firma już rozpoczęła kampanię marketingową, choć na razie są to tylko delikatne zapowiedzi. Debiut serii wydaje się jednak już bliski, co potwierdza kolejny certyfikat uzyskany przez POCO X5 Pro.

W bazie danych certyfikacji Federalnej Komisji Łączności (FCC) pojawił się smartfon o numerze modelu 23013PC75G. „G” na końcu potwierdza, że będzie to urządzenie przeznaczone na globalny rynek. Ten sam model pojawił się też w bazie danych IMEI, dzięki czemu wiemy, że pod tym numerem kryje się wspomniany wcześniej POCO X5 Pro.

Z ujawnionych przez urzędy danych wiemy, że urządzenie będzie oferowane w dwóch wariantach 8 GB + 128 GB i 12 GB + 256 GB oraz że zapewni łączność Wi-Fi 6, NFC i Bluetooth, a także będzie obsługiwać MIUI 14. Z poprzednich przecieków wiemy natomiast, że POCO X5 Pro będzie napędzany przez układ Snapdragon 778G, dobrze znany chipset, który już w wielu smartfonach pokazał, co potrafi.

Oprócz tego urządzenie zaoferuje 6,67-calowy ekran OLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Z przodu znajdzie się 16-megapikselowa kamerka do selfie, natomiast z tyłu potrójna konfiguracja 108 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix. Wiadomo też, że za zasilanie odpowie akumulator o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem 67W.

Smartfon prezentuje się więc naprawdę interesująco, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że powinien on kosztować w przedziale 21-23 tysięcy rupii, co w przeliczeniu daje jakieś 1350 – 1500 zł. Oczywiście cena w Polsce może być nieco inna, ale nadal powinna być atrakcyjna.