WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Podkręcony Ford F-150 od Mil-Spec zyskuje nowy charakter

Ulepszanie pickupów nigdy nie znudzi się zarówno ich właścicielom, jak i samym tunerom. Tym razem o nowe ulepszenia Forda F-150 postarała się firma Mil-Spec.

Tak naprawdę o pracach tego tunera informowaliśmy już wcześniej, ale teraz firma ogłosiła nowe modyfikacje dla F-150. Według nowych informacji klienci mają możliwość zwiększenia mocy do 675 koni mechanicznych i momentu obrotowego do 841 Nm razem ze zwiększeniem prześwitu do 330 milimetrów.

Warto zauważyć, że pierwszy Mil-Spec Ford F-150 jest napędzany zmodyfikowanym 5,0-litrowym wolnossącym Coyote V8, który wytwarza 500 KM wraz z innymi ulepszeniami mechanicznymi. Jednak razem z nową aktualizacją, która nazywa się pakietem Intrepid F-150, do zabawy dołącza doładowanie, które podbija znacznie osiągi tego silnika. Pozostałe ulepszenia sprowadzają się do nowego korpusu przepustnicy, zmienionego wlotu, ulepszonych szyn paliwowych, intercoolera oraz wtryskiwaczy.

To sprawia, że pakiet Intrepid F-150 od Mil-Spec jest godnym przeciwnikiem niedawno wprowadzonego na rynek modelu 2021 Ram TRX 2021, choć nieco odbiega w porównaniu z legendarnym 6,2-litrowym silnikiem Hellcat V8, który oferuje moc 702 KM i 881 Nm momentu.

Czytaj też: Podkręcona Corvette C8 kontra podkręcony Jeep Trackhawk od Hennessey

Firma Mil-Spec Automotive nie opublikowała jeszcze żadnej ceny za to ulepszenie, ale nie może być to tania zabawa (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News