WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Podobno Google kończy współpracę z Huawei

Google musiało zareagować na ogłoszenie czarnej listy przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Znajduje się na niej Huawei, z którym to firma kończy właśnie współpracę.

Doniesienia pochodzą od Reutersa. Podobno jego źródło, które jest blisko tej sprawy, potwierdziło, że Google natychmiast odcina się od Huawei. Oznacza to, że sklep Google Play oraz wszelkie usługi z nim związane nie będą dostępne dla posiadaczy smartfonów Huawei z systemem Android.

Czytaj też: Bluetooth w Androidzie Q pomoże w znalezieniu zgubionych akcesorii

Szczegóły są jeszcze w trakcie dyskusji, ale wygląda na to, że zakaz będzie dotyczył korzystania z Android Open Source Project (AOSP). Będzie on na pewno dotyczył przyszłych urządzeń a ich użytkownicy nie skorzystają nawet z Gmaila czy Chrome. Zmiany nie dotkną raczej obecnych urządzeń Huawei z systemem Android – oprócz aktualizacji, które mogą nie być dostępne albo mogą wyłączać dostęp do sklepu i aplikacji.

Huawei może mieć dalej dostęp do Androida (licencja open source to umożliwia), ale firma nie uzyska wsparcia technicznego dla usług będących w systemie tak Google Pay. Może to wyglądać na początek końca smartfonów Huawei – ale jednak wątpię, aby firma nie znalazła sposobu na obejście czarnej listy Trumpa.

Czytaj też: Zobaczcie plakat promujący Honora 20

Źródło: 9to5google