Nie trzeba lecieć wprost do Szkocji, aby odwiedzić jedna z najsłynniejszych destylarni whisky na świecie. Firma Macallan zaprezentowała właśnie Macallan Distillery Experience, czyli sprzęt VR, który umożliwi turystom na zwiedzenie siedziby Macallan.

Jednak taka przygoda będzie możliwa do przeżycia w pełni wyłącznie na terenie Nowego Jorku podczas prywatnego wydarzenia na Brooklynie. Wejście do destylarni i poznanie tajników produkcji The Macallan, czyli single malt whiskey, zapewni autorski projekt firmy – Macallan Distillery Experience, który jest „kostką” o wymiarach 15 x 15 x 15 metrów, w której to każda ściana odgrywa rolę ekranu za pomocą projektora o 360 stopniach. Wszyscy chętni po prostu wejdą do tego „pomieszczenia” i wraz z przewodnikiem udadzą się wzdłuż korytarzy destylarni Macallan.

Macallan

Jeśli jednak nie po drodze Wam do Nowego Jorku, to za pomocą domowego zestawu VR również będziecie mogli udać się na „wycieczkę”. Tam jednak będziecie musieli na własną rękę załatwić próbkę whiskey – aby oczywiście poczuć klimat każdym ze zmysłów. W przypadku Macallan Distillery Experience w grę wchodzą również symulatory zapachu oraz powiewu wiatru, co ma jeszcze bardziej uwiarygodnić wyprawę.

Źródło: Engadget

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!