Reklama
aplikuj.pl

Znamy szczegóły FiFish V6 Expert, czyli ulepszenia znanego podwodnego drona od Qysea

FiFish V6 Expert, ulepszenia znanego podwodnego drona od Qysea, dron podwodny

Przed dwoma laty na rynku zadebiutował podwodny dron FiFish V6, który był znaczącym rozwinięciem wcześniejszej wersji FiFish V3. Dziś z kolei mamy możliwość rzucenia okiem na jeszcze bardziej ulepszony FiFish V6 Expert, będący z oczywistych względów ulepszeniem względem oryginału przy zachowaniu identycznej formuły.

Podwodny dron Qysea FiFish V6 Expert wnosi ofertę chińskiej firmy na nowy poziom, zapewniając zupełnie nowe możliwości

Za podwodne drony FiFish odpowiada chińska firma Qysea, która znalazła najwyraźniej rynek zbytu dla ulepszonej wersji V6. Dlatego też FiFish V6 Expert dzieli wiele kluczowych cech z podstawowym wariantem, co obejmuje sześć pędników dla 360-stopniowej manewrowości, maksymalną głębokość zanurzenia rzędu 100 metrów, maksymalną prędkość 1,5 metra na sekundę i kamerę nagrywającą w jakości 4K/30FPS.

Czym więc różni się FiFish V6 Expert od podstawowej wersji? Przede wszystkim kompatybilnością z kartami SD do 128 GB, zestawem reflektorów, które łącznie emitują nie 4000, a 6000 lumenów, jak również wytrzymalszą obudową, akumulatorem o pojemności 156, a nie 97 Wh, który zwiększył wytrzymałość do pięciu godzin na jednym ładowaniu. Wersja Expert może jednak działać w nieskończoność, dzięki opcjonalnemu przewodowi.

Czytaj też: Ten 1200-kilogramowy dron podwodny Cuttlefish zaskoczy Was uniwersalnością

Miano „Expert” zawdzięcza jednak przede wszystkim specjalnemu portowi, który służy do montażu różnych opcjonalnych narzędzi pokroju chwytających ramion, wykrywacza metalu, sonaru, próbnika wody, a nawet dalmierza laserowego, czy miniaturowej piły tarczowej. Takie przyjemności są równoznaczne ze wzrostem ceny z 1700 do 3000 dolarów.